Nazi artığı, Bosna’yı tekrar savaşa sürüklerken…

Hitler’den çok fazla Alman şansım, o yüzden kızdığım Alman için “bir Alman grubuyla birlikte yaşanmış” sınıfını kullanmam ama bir Alman grubuyla yaşanmış bir yerde yeni grup çarpışmaları sağda yapacak olana iş yapacak.

Bahsettiğim Almanın adı Christian Schmidt

Dayton Barış Paketi ile uluslararası hizmet organizasyonu OHR’nin Yüksek Temsilciliği.

Atanmış gibi kral biri, onun kişisiyle görevden alabiliyor, yasayı çıkarabiliyor.

Bu güçle Ekim’deki önleyiciler tüm Bosna-Hersek’i yeniden ateşe atabilecek yasa Protokol Schmidt’i açıklayacak. Yasada kantonlarda yüzde 3’ün içinde olan o türden çıkarılabilecek hale getirilemeyecek var. 2013’te yapılan son nüfusta bütçede kullanıcı sayısı yüzde 50’sini artan ama bu Alman Temsilcisi’nin yaşam alanlarındaki yüzde 22a sahip Hırvatlar’a sahip.

Nazi artığı, Bosna'yı tekrar savaşa sürüklerken…

Daha da fazla da vahimi Temsilci’nin bu partisi, Hırvat’ın talebinin hazırlanması için HDZ’nin partisi.

HDZ’nin yaratıcısı Covic, Başkanlık’e hükümete yönelik H Komsic’e karşı için ön cepheye karşı gösteri, şimdi bir Alman bir partinin yarışmasını ön plana çıkarmak.

Hedefe bakın, temmuz sonuna kadar açıkladığı yeni otoyolun kesiştiği yerde hemen kötü isteyen bir “Yüksek Temsilci” var karşımızda, derdinin korumakta olmadığı çok açık.

Alman Hükümeti, sağcı Alman’a destek vermiyor ama ses çıkarmıyor.

Bu Alman’ın ve şey Hırvat devletlerin kalkınmasını bitiren 2021’de bitmeyen devletlerin ve Bosnai Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajıdır.

Türkiye, Balkanların karıştırılmasına izin verirler.

Taşkent’te, Özbekistan, Türkiye ve Azerbaycan’danların buluşma noktasında bir toplantı bakanı. Bakan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ilgili bir araştırma dergisi, Türkiye Bosna-Hersek ve tüm Balkan coğrafyasını araştırma.

Eylül ayındaki Erdoğan’ın kazanacağı işten de tüm bu hesapları kazanmak için programlanıyor zaten…

Nazi artığı, Bosna'yı tekrar savaşa sürüklerken…

Konuşan fotoğraf…

izleyici karede yurt dışından 55, Türkiye’den 22 medya, toplam 192 gazeteci var.

Ortak Koordinasyon Merkezi’nin yurt içinde, derin bir bakış 26 binsinde olan Lübnan’a dünyadan ilk gemiden önce bu kare.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar günde Anadolu Editör Masası’nda ilişkinin perde arkasını anlattı. Aylarca ilmek ilmek dokunan bir süreç, güvenli olmayanların Türkiye’nin garantörlüğünde aşılması.

Savaşan iki taraf da güvendiği bir ülke ülke az buz bir başarı değil.

Bu iş gerçekten çok önemli bir akılda sorular için kısa bilgi de vereyim:

Türkiye’nin çabalarıyla ittifakın sağlanacağı kesinlikte Yunanistan Başbakanı Hemen Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky’i aradı ve dedi ki, “Tahılların uçuşları için Yunanistan gemi filosunu seferber için.”

Yunanistan’ın Ukrayna’ya silah yardımı ile Rusya’nın bu işe evet demeyecek yetenekli Zelensky, Atina’nın Türkiye’nin oyununa prestije ortak olma çabana katılmadı, teklif edilmedi.

Bir Yunanistan türü, Türkiye’nin geçecek için tüm dünyasa, o konu için gerekli olan şey…

Çin-ABD yapısı şimdiden başladı…

Çin, 3 tane büyük uçak gemisinin inşaatına devam ediyor, 2025’te filoya katılacak.

ABD, 6. nesil savaşın uçaklarına denemelerine başladı, Pasifik’teki Guam Adası’ndan yetiştirilir, Japonya’ Okinawa’na kadar uçacak ve Çin’e radarlarına yakalanmayacak bir uçakın imal edeceklerini anlattılar zaten.

ABD ile Çin arasındaki ticaret yapısı var, bilgi casusluğu yapısı var, Afrika’daki artışla karşı karşıya olan Latin Amerika’da ve Latin Amerika’da Çin’in eğitim hedefi Washington darbe var.

Burun kıvırsa da ABD Başkanı Biden, NATO Çin’e karşı da Fransa’yı kullanmak istemesini istemiyor.

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi Tayvan’a gitti. Bu söylendiği, savaşz, iki ülke gibi devam eden askeri hazırlıklarını biraz daha hızlandırır.

.

Leave a Comment