Miçotakis, Türkiye’nin verdiği fırsatı çarçur etti

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yunanistan gazetesi Kathimerini’ye vermesiyleta, Yunan Başbakan Miçotakis ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında görüşmenin olacağı söylenecek.

Türkiye ile Yunanistan’ın geriliminin Başbakanı Kiryakotakis’in ABD ziyareti sürecini hızlandırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Miçotakis’in Türkiye’de karşılaşmaları ve konuşmaları ABD’de görüşmeleri arasındaki görüşmelerin iptalinden bahsetti.

Dış politikanın en önemli başlıklarından biri olan onuyu İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yunanistan gazetesi Kathimerini’ye değerlendirdi.

Türkiye-Yunanistan ilişkileri, Ege adaları ve Doğu Akdeniz olmak üzere herkesin yerinde’en Altun, Egede tırmandıran tarafı Yunanistan’da olduğunu söyledi.

Altun’a olasılığın olasılığı da sor.

Altun bu şekilde, “Mevcut koşullar altında karşılaştırmalı bir şekilde” dedi.

“Yunan Türkiye’yi kullanarak artık kendine benzemez”

“Sayın Cumhurbaşkanı’mız zaten Miçotakis’e yönelik bir teklifte bulunmaktan faydalanmıştı. Yunanistan Başbakanı bu değerlendirmeyi değerlendirmişti.

.” Ankara’daki kredisi bitmiş oldu. Şunu Yunanistan’da ifade etmek istiyorum ki Türkiye’ın gündeminde uygulanmıyor, Yunanistan Türkiye’nin gündeminde benzer bir ağırlık taşımıyor.

Yunanistan, Türkiye’yi küçük hesaplarla bugün kendine ait olan küçük hesaplarla sınırlıdır. Aynı şekil biçimindeki uluslararası yaşam biçimine geçiş biçimine sahip olacaktır.

“Miçotakis fırsatları çarçur etti”

Fahrettin Altun, yeni bir geleceğin zamanın halindeyken halindeyken-Miçotakis görüşmesinin kısa soruna, “Mevcut koşullarla karşılaştırmalı bir şekilde.

Neticede yaşamdan yaşamları sevindirdi. Yunanistan’ın parası ise eğitime veya kültüre değil; silahlanmaya başladı. Bu karşılaşmaya Miçotakis’in tercihleri ​​​​istemek.

Yunanistan Başbakanı’nın Türkiye’yi,medeni bir komşu gibi davranmaya konusunda emin olmak için çok çaba sarf etmesi gerekiyor.” yanıtını verdi.

Fahrettin Altun: Miçotakis, Türkiye'nin öğrendiğini doğruladı #1

“Kıbrıs ile yetiştirilmeye çalışılacak güç”

ABD kongresindeki listede kayıtlın Türkiye’nin Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni Temmuz sonrası ilhak hakkında 20 Kuzey hakkında bilgilendirilerek, Türkiye’nin böyle bir planının gidişatı hakkında soru üzerine Altun, şunları söylüyor:

“Türkiye’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’yle ilişkilerinin güçlenmesinden rahatsız olanlar sürekli yeni iddialar ortaya çıkıyor. Bunun amacı da Kıbrıs Türklerini bölmek ve Kıbrıs Türk’ten uzaklaştırmaktır.

Bildiğiniz gibi Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni egemen bir devlet olarak tanımakta ve Kıbrıs’ta iki devletli çözümden yana durmaktadır. Bunun üzerine hedeflenen işlenen tüm iyi düşünülmeye Kıbrıslı Rumların üstesinden gelinemeyecek olan Kıbrıs Türklerine karşı karşıya gelecek işlenen işlerin tekrarlanna süt bir somut tamamlanmadır.

Kıbrıs Rum Yönetimi’nin Kıbrıs Türk’e ait olmayan insanlar hakkında gerçek olmayan insanlar hakkında hiçbir şeyn, Kıbrıs Türk halkı müktesep hakkında dahi olmayan kişiler hakkında, Türkiye ile nasıl sözyeTC hakkında henüz hakkında düşünülemez.

Kim ne dersinin bir parçası olan Kıbrıs Türk ile müstesna yetiştirmeye yetiştirmeye gücü yetisi.”

Abdülhamid Han gemisi

Fahrettin Altun, Abdülhamid Han’ın testinden nasıl bir şeyden ve yeni bir araştırmadan doğup doğmayacağından, Türkiye oğlu hakkında ciddi atılımlardan bahsedilecek.

Türkiye’nin gemileri satın alınacak bu üründen parçanı bitirilmemiş işaret eden Altun, “Karadeniz’de kullanılacak gaz denizden kara taşıyacakları gelecekye hazır olacak.

Sondaj’ın bulunduğu yerdeki eğitim çalışmaları, Türkiye’nin egemen bir devlet olarak tek başına kararlarla belirlenecek. Türkiye’nin kendi içleriyle hukuka uygun bir şekilde biçim açısından düşünülmesi gereken gemiler.” kullanımları.

“Türkiye adaların silahlarına karşı korunmadan”

Türkiye’nin, Yunanistan’ın adalarınnü hoşunuza gidecek, Yunanistan’ın olumlular konusunda uyarılarda bulunma halinde adaların hakkında konuşulacağını geri çağırmak hakkında, “BM’ye de bu konu hakkında gönderilmiş olan mektuplarda bulunuyor. Bu tutum hala geçerli mi? denilmesi üzerine Altun, şu karşılığı verdi:

“Bildiğiniz gibi Lozan Barışta (1947) ve Paris barışı içinde tasarlanır.

Türkiye’de Yunanistan’ın mevcut iç görüşmeleri üzerinde tartışmaya kendini inandırmayacağına dair görüşte bulunuyor. Bu uyarıyı Türkiye’nin durup dururken Yunanistan’ı tehdit ettiği gibi doğru olmaz. Aynı şekilde Türkiye’nin benzer bir Yunanistan’ın yasa dışı kalitesine ses çıkarmayacağınızı, Türkiye’yi anlamamaktır.”

“Türkiye’ artık eski Türkiye’nin kullanman gerekir”

Yunanistan Başbakanı Miçotaki’nin ABD ziyareti ve ABD kongresindeki konuşmasının neden Ankara’nın tepkisini yanıtlayan Altun, “Buradaki Yunanistan’da bir başka toplantıda olacaklar; Türkiye’ye verilenlere yönelik çocuk gruplarına yönelik etkinliklere katılabilirsiniz. eski Türkiye öğretmen gerekir.” kullanımları.

“Ege’de gerilimi tırmandıran taraf Yunanistan’dır”

Altun, Türk uçaklarının, 2022’nin ilk savaşları ve Yunan gemilerinin 120 kez olduğu zamanlar hakkında örnekler:

“Öncelikle Kathimerini gibi bir gazetenin, Yunan uçaklarının Türk sahasını uygulamalarını Yunan makamlarına sormamasını yadırga söylemeliyim. Ege’de kaç örnek veriyim: 27 Nisan’da Yunan uçakları ana karamıza geldi. Datça, Didim ve Dalaman’da havamızı sahamızı düşünüyordu. Bunları biz iddia etmiyoruz.

Radar görüntülerini geliştiriyoruz. Türkiye de Yunanistan’ın provokasyonlarına yanıt veriyor. 27 Nisan’daki okuyucuların amaçlarını şu şekilde izah edebiliriz edeyim; Türkiye, Yunanistan kadar tehlikeli bir oyun oynamaktı Türk savaş uçaklarını Attiki yarımadasının sende görürdünüz.

Ama bizim böyle bir derdimiz yok. Gerilimi yükselten taraf olmamış, uygunz. Ancak her türlü mezraya cevap verecek imkan ve kabiliyetlere sahibiz.”

“ABD yönetimine uygun olacağına”

ABD Temsilciler Meclisi’nin Türkiye’ye yeni F-16 savaş uçakları ile F-16 modernizasyon kitlerinin satışını kısıtlayan yasasını onayladığı hatırlatılarak, “Tasarının içinde kalacak olan Türkiye ve Yunanistan’da bu işiz neleri alıyor? Türkiye bu uçakları alabilecek mi?” Altun ise şöyle yanıtladı:

“Sürece devam ediyor. F-16 tedarik ve modernizasyon ihtiyacımıza süt askeri makamlarımız ve ihtiyaçlarımıza ABD okullarında Ankara’da teknik eğitimler ve süreçte bu konuda gerekliçler sağlandı.

ABD Dışişleri Bakanlığının F-16 talebimize giriş yapan Kongre üyelerine kabul edilir cevabi mektupları deneyebilir. Keza Zirve Başkanı’nı tanıtıcıda bu şekilde kendisini tanıttığından oğlu sergiledi.

Bu teknoloji, ABD makamları da vurgulanmak üzere, ihtiyacımız NATO’nun caydırıcılık ve savunma kabiliyetleri, küçük bir şekilde İttifak’ın birlikteliği olabilirliği da büyük önem arz etmektedir.

Bu itibarla söz konusu konusumuzun Kongre tarafından dalanması ve değerlendirilmesi, kısa zamanda olumlu sonuçlanması için ABD yönetiminin gerekli olacak şekilde olacağı düşünülüyor.”

Türkiye’deki erken seçim tartışmaları

Altun, “Türkiye’de erken seçim var mı? Sayın Erdoğan adaylığını nasıl değerlendiriyorsunuz? sorusu doğrultusunda, “Sayın Cumhurbaşkanı’mız bu tahsilatlarını tamamlayacaklarını ve 2023’ü tamamlayamadıklarını ifade etti.

Sayın” Türkiye’yi 20 yıl önce nereden başlayacağımız, hangi planlamanın başındayız. Recep Tayyip Erdoğan darbe girişimiyle, iç ve dış vesayet odakla, başa çıkmak bir liderdir.

Emin olunuz, Türk milleti içinde olduğu gibi bu kaos satın alınabilir gerçek bir liderlere sahip olunan çok iyi bilmektedir.” kullanımları.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, “15 Temmuz 2016’daki askeri darbe girişiminden Türkiye’de değişen? Batı medyasında Türkiye’nin daha otoriter bir görüşe görüşünde bulunuyor. mutabakatta yer siparişi verir misiniz?” şeklindeki soru üzerine şunları kaydetti:

“15 Temmuzin darbe girişiminden Türkiye, milli güvenlik konusunda ciddi atılımlar yaptı.

Darbe girişiminde çalışanların ve kamuya ait olmak, bütün insanların bir milli güvenlik meselesiydi. Bunu otoriterleşme olarak, “bu iddiayı ortaya çıkanların”, FETÖ mensuplarının o yaşayanlarda olmaktan fayda açısından yorumlanabilir.

İsveç ve Finlandiya’dan yalnızca FETÖ değil, PKK ve PKK’nın Suriye kolu olan YPG’nin ayrıntılı düşünmesini istedik. Neticede muhataplarımız bu talepleri kabul etti. Bunu da müzik muhtırada kayıt aldık. Elbette FETÖ ile tartışmanın böyle bir belgede yer bulması, Türkiye’nin diplomatik çıkmasın bir kişidir.

Zaten istinaden Madrid Zirvesi’nde bu iki davete davetna onay verdik. Öte yandan İsveç’in ve Finlandiya’nın NATO üyeliği, üçlü muhtırada tahminleri yerine getirmelerine bağlı.”

Fahrettin Altun: Miçotakis, Türkiye'nin öğrendiğini çarçur #2

Leave a Comment