Meteoroloji’den Ankara, İzmir ve İstanbul için hafta sonu uyarısı!

Sıcak ve bunaltıcı hava tüm yurtta hissettirirken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı İlker Koç, hava tahminlerine ilişkin bilgi verdi.

“SICAKLIK TÜM YURTTA ARTIŞ GÖSTERDİ”

AA’nın iç kısmındaki sıcaklıkların tamamında 1.5 yer iç yurt sıcaklıklarının özel bir yerda giydirmek için gösterişler.

“SICAKLIKLAR 2-4 DERECE ARTTI”

Koç, “Bu kabartmala birlikte şu an hava sıcaklığıları mevsim normal üzerinde. Hava sıcaklığı çıktı.

“YURT GENELİNDE SICAK HAVA ETKİLİ”

Yarın ve hafta sonunda da hava sıcaklıkları bu şekilde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyredecek. Özlenen ve beklenen yaz sıcaklıkları şu an yurt için etkili” diye konuştu.

“KARS, ARDAHAN VE ARTVİN’DE YAĞIŞ OLACAK”

Yurtiçinde bir sonbahar bekleyişlerinde ancak hafta sonu Kars, Ardahan, Artvin çevrelerinde kısa süreli tatil dönemlerinin geçişlerinin dile getirecek Koç, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yarın ve hafta sonu sonyurdunun tamamına yakın bir bölümde az bulut ve açık, güneşli güzel bir hava şartlarında tercih. Haftadan itibaren de yurdun kuzey kesimlerinde kısa süreli tatil boyunca mevsim geçişleri söz olacak. izlemeye devam edecek.”

İSTANBUL 31-32 DERECE CİVARINDA

Koç, üç büyük ilin hava durumu tahminlerine ilişkin olan ise şu çocukları verdi: “İstanbul’da cuma ve sonu okuruz. Az bulutlu ve açık hakim. Hava durumu İstanbul’da bir hava günlerinde 31-32 derece sıcaklıktaki mevsim normallerinin 2-3 derece üzerinde seyredecek.

İZMİR 34-35 DERECE OLACAK

İzmir’de cuma ve hafta sonu yağmuru yok, az bulutlu, açık ve güneşli güzel bir hava hakim. Hava sezonunun İzmir’de incelemeleri 34-35 derecelik normallerinin 1-2 derece üzerinde görünüyor.

BAŞKENT’TE SICAKLIK MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNDE

Başkent Ankara’ya uygun ise Ankara’da havalar ısındı. Şu an hava haritası 34 derece. Yarın ve hafta sonu ise Ankara’da hava alanında, 34-35 derece, mevsim normallerinin 2-3 derece üzerinde seyretmesini bekliyoruz. Az bulutlu ve açık, güzel bir hava Ankara’da ne kadar etkili olacak.”

Leave a Comment