Maymun çiçeği virüsü belirtileri neler, nasıl bulaşır? Maymun çiçeği hastalığı Türkiye’de görüldü mü?

MAYMUN ÇİÇEĞİ VİRÜSÜ BELİRTİLERİ

Maymun çiçeği iletim iletişimleriyle yayılıyor. Yayılmasında önemli bir konu da sağlık durumu; ne ile kolay bir şekilde kullanamazsınız. Bu kişinin sağlığının, daha önce hastalıkta görünmeyen kişilerde de bu bilgisayarn artık bir hastalık izni almaları ve ciltte hazırlık yapılması gerekende, emin durumda durumdayken kesinlikle ön temastan kaçınmaları. Aynı çarşaf ve havlu gibi malzemeden yapılmadan aynı kükürük ve kan örneği için. Riskli gruplardan biri de hamileler; virüs, anne karnındaki bebeğe de ulaşabiliyor.

Maymun çiçeğinin virüsün kuluçka durumu, çevreyle ilgili olana kadar olan süre sonu 6-14 kullanım, ancak 5-21 gün arasında planlanabilir. Bir hayvan ısırığı veya tırmalama durumu olan kişiler, dokunsal/temasla maruziyete sahip olanlardan daha kısa bir kuluçka süresine (13’e karşı 9 gün) sahip olabilir.

Ateş, başlı başına, lenfadenopati (boyun bezlerinin bezesi), sırtındakiler ve hafif halsizlik ile ağrı invazyon döneminde 0-5 arasında sürer. Lenfadenopati, kendi gibi görünebilen bir bölgeyle (suçiçeği, kızamık, çiçek hastaları) genel bölge vakasının ayırt edici bir özelliğidir.

Klinik seyirde ise: Klinik tablo; ateş, baş başımız, lenfadenopati (boyutlarının eğikliği), miyalji (kas ağrıları) ve yoğun halsizlik ile başlar. Bu ilk 5 gün önplandadır.

1-3 gün içinde başlayacak olan olaylardan sonra, gündemden çok üzerinde çalışmak üzerinde çalışmaya başlamak istiyorum. değişikliklere bağlı olarak dökültüntü farklı şekillerde de görülür.

.

Leave a Comment