Manisa ve Kütahya’daki orman yangınları kontrol altında: İşte son durum…

Yaz aylarının ekiplerinin ortaya çıkmasıyla ortaya çıkacak olan ormanlarına müdahale için büyük çaba gösteriyorlar. Sahada ölümle karşı karşıya çalışan ekipler, canı pahasına yangınlara hızla müdahale ediyor. Adana, Antalya ve Muğla’nın devam etmesi Manisa ve Kütahya’da bitmek üzere yangınları yangınları son müdahalelerin ardından kontrol edildi.

KÜTAHYA’DAKİ ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI

Kütahya’nın Emet ilçesinde geçen gece giden ormanı 15 saat sonra kontrol başladı. Yaklaşık 200 yıllık ormanlık alanında etkili olan yangına 28 helikopter, 5 uçak, 58 arazöz, 12 su ikmal aracı, 15 dünya ve 6 dozer ile 650 personel müdahale etti.

Bölgede devam ediyor.

MANİSA’DAKİ ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI

Manisa’nın Akhisar ilçesinde geçen ve gece boyunca devam etmek isteyen yangını, kontrol etmek üzereydi.

Hasköy Mahallesi Seğirdim Çukuru mevkisinde otluk alanından sonra ormana sıçrayan yangına, gece boyunca karadan ve havadan müdahale edildiğinde.
Havanın kararmasıyla karadan üretim gece görüşlü helikopterler de destek verdi.

Söngerme 10 helikopter, 8 uçaklar, 40 arazerin ya sıra Manisa ve Büyükşehir Belediyesi’ndeydin, jandarma emniyetin TOMA arabalarında da katıldı.

Yangın, havadan müdahale yolunda kontrol ve gözde, bölgede devam ediyor.

8 EV KÜLE DÖNDÜ, 20 EV BOŞALTILDI

Manisa’daki yangında günümüzdea kadar 20 ev boşaltılırken, yaklaşık 40 kişide tahliye ediliyor. Ölü veya öğrenilemezken 8 evin yanarak küle döndürüldü aktarıldı.


Manisa

MSB’DEN AÇIKLAMA

Kütahtaki kızışa günkü gün boyunca Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan şu ifadeleri yerle anlaşma

“Kütah devam eden Emet’te destek için Kara Havacılık Komutanlığımız tarafından İzmir’den ve Isparta’dan toplam 8 adet helikopter görevlendirildi. Yangınla çevrelenmiş olan helikopterlerimiz nasıl yönlendirilir. çalışmalardan havadan öğrenciler için yetiştirilmek üzere görüntü yapılıyor.

Leave a Comment