Manavgat yangınında zarar gören yapılarda sona doğru

Tam bir yıl önce çıkan ve Manavgat’ta Demirciler, Karavca, Güzelyalı ve Oymapınar mahallelerini yutan yangından sonra temel proje projesinde girilmeden tamamlanacak.

Türkiye, Antalya’da 28 Temmuz 2021’de yapılacak olan şey cumhuriyetin en büyük kısmı ile sarsılmıştı.

Manavgat ilçesindeki tarihin yangınının söndürülmesinin ardınan Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliği Bakanı Murat Kurum’un talimatları ile ilgili bölgeden sonra yaralar yaklaşmaya yönelik.

Yangının birinci yıl dönümünde devam etmesi gereken son aşamadaki tamamlama.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı ve beraberindeki heyet, geçen yıl meydana gelen ormanın yangınından Demirciler, Karavca, Güzelyalı ve Oymapınar mahallelerini ziyaret etti.

872 konut yapımına başlanan

İHA’nın haber incelemeleri hakkında bilgida bulunan Vali Ersin Yazıcı, “Yangın bir yıl önce bugün bu şansımızın ne şansın ki ama sen senin de görüyorsun.

Daha 1 yılı tamamladığımızda bin 313 yapı eski olarak kullanılmıştı. kullanıcılarımız 872 ücretimiz içinde bize başvurudu. Biz gelenlerin hepsini kabul etmeye, 872 inşaatımız başladı.

Bu yıl 90 yüksek yapıyı tamamlamış, geri kalanlar da kışa girmeden tamamlanacak. Tabii bu çok şey şey işledi ve yapıldı.

devletimizin ilk kuralı ve ilk dakikadan itibaren buradaydı. Türkiye’nin dört bir yanından vakıflar, devletler ve insanlar geldi” dedi.

Manavgat yangınında zarar gören yapılarda sona doğru doğru VİDEO

Manavgat yangınında zarar gören yapılarda sona doğru doğru #1

“Kışa girmeden tüm konut ve ahırlarımızı da teslim olduğundan”

Yangından sonra meydana gelenlerin ne olduğu hakkında bilgi veren, “Konut, iş yeri ve araç sevgileri için 52 milyon 860 bin TL, tarım ve hayvancılık için 234 milyon 200 bin TL, mobilya, eşya ve gıda için 34 milyon TL, Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliği tarafından kamuya 11 milyon 103 bin TL Ödeme yapılırken, 872 konutun 812’sinin yapımına başlanır.

Kışa girmeden tüm konut ve ahır da bitmekte. Arsası, bir ya da iki katlı olarak tekil konutlar hazırladık. 812 konutun 671 adedi iki, 141 adedi ise tek katlı olarak yapıldı.

Çocuklarının hayvanlarını da verdik, yardımlarını yaptık, mağdur edilmedik. Yalnızca Aşağı Irmaklar ve Karaöz’de arazi sorunları var ve onlar da halledilecek” kullanımları.

Manavgat yangınında zarar gören yapılarda sona doğru #2

“Allah devletimizden ve milletimizden şifa versin”

Demirciler Mahallesi’nde yangında evi gören ve yenisi teslim alınanlardan Zeynep Arslan’ın evi ziyaret edildi.

Ziyaret ettiğiniz hislerini paylaşan Arslan, “Çokyüz, yeni evimize eğlencek mutlu. Evimiz yandı kül oldu ve şu anda evimizdeyiz. Çok zor bir süreçten geçelim ki de ama Allah devletimizden ve milletimizden şifa versin. Maddi ve manevi olarak zor birleşmiştik” kullanımları.

Manavgat yangınında zarar gören yapılarda sona doğru #3

1 yıllık geride bırakan Manavgat yangını

Manavgat’ta yıl 28 Temmuz’da ölmek, kuru ve rüzgarlı havanın isteği ve 6 Ağustos’ta kontrol edildi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük yangınlarından biri olarak kayıtlara başlayan yangında 59 bin 865 bin eğitim alanı, evler, okulları yanı 2’si orman ekibinden 7 kişi ölen kaybetti.

10 gün boyunca ormanda yangında yanan ışıkta 90’ı ağaçlandırıldı.

Yüzde 10’daki son bölüm tamamlanacakken, 4-5′ yıl içinde tamamlanacak olan yeşile kavuşacak.

Manavgat yangınında zarar gören yapılarda sona doğru doğru #4

Manavgat yangınında zarar gören yapılarda sona doğru #5

Manavgat yangınında zarar gören yapılarda sona doğru doğru #6

Manavgat yangınında zarar gören yapılarda sona doğru doğru #7

Manavgat yangınında zarar gören yapılarda sona doğru #8

Leave a Comment