Luan Peres: Taraftarlarımız emin olsunlar ki biz bu sezona en iyi şekilde hazırız

02 Ağustos 2022 Salı 17:08

Fenerbahçemizin yeni transferlerinden Brezilyalı defans izleme Luan Peres, Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan ‘Günün Röportajı’ konuk konuk oldu. Fenerbahçe’ye transfer süreci, kariyeri ve hedefleriyle ilgili konulardaki oyuncu, yeni sezonla ilgili de aktardı. Futbolcuların açıklamaları şu şekilde:


ZOR BİR MAÇ OLACAK. GRUPLARA KALMAK İSTİYORUZ
“Zor bir maç için bir maça hazırlanmak için iyi şekilde hazırlanacağız. Kazanmak için içeri girmesi gerekiyor. Bu maç için gelen terimlerden farklı. Gruplara istiyoruz, hedeflerimizden biri o gitmekte gidebileceğimiz kadar ileri gitmek. Türkiye Ligi’ndeki hedefimizi de unutmamamız lazım. Türkiye Ligi’ndeki şampiyonluk en önemli hedeflerimizden biri.


ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUZ
Hedefimiz tabii ki şampiyonluk. Bu takımın her sezona şampiyon olması parolasıyla başlar. Şampiyon olmak istiyoruz, bu seneki hedefimiz bu. Bunun için iyi durumdayız.” değerlendirmesini yaptı.


BURASI BÜYÜK BİR KULÜP, ETKİLEYİCİ TESİSLERİMİZ VAR
Buraya geldiğim ilk andan itibaren çok iyi olacak. Çok iyi karşılandım. Şimdiden iyi adapte oldum. Şehri de çok beğendim. Daha fazlasını tanımlıyorum ama çok şey çok büyük bir şehir ve yapacak çok şey var. burada büyük bir kulüp, tesislerimiz var. İlk maçıma çıkmak için sabırsızlanıyorum.


FENERBAHÇE’NİN BANA OLAN İLGİSİNİ DUYDUĞUMDA ÇOK MUTLU OLDUM
Fenerbahçe’nin bana olan gidişinde çok mutlu oldum. Menajerim’in kendi kendisiyle ilgili olduğunu ve Fenerbahçe’nin tamamını ilgilendirdiğini söyledi. Ben de ‘Oraya’yı sevmeyi çok isterim.’ dedim. Yaklaşık 3 hafta boyunca bir süreçti ve sonunda kullanılabilir gibi gitti. Süreç boyunca kapsamlı bilgiler veriyor, o da bana iyi genel bilgiler veriyor. Sonunda olumlu sonuçlandı, ben de mutlu oldum. Bunun yanında eski takımımla İngiltere’de kamptaydık. Hemen’ya gittim, takımlarını topladım ve buraya geldim.


ÇOK YOĞUN BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ
Bu sene gerçekleşecek, Dünya çapındaki farklı bir sezon olacak ama bu bizim hedefimiz olmayacak, bizim için farklı bir durum olmayacak. Çok yoğun bir şekilde ve yoğun şekilde sürdüreceğiz. Bu sene olmak istiyoruz, oynayacağımız maçların peşinden gitmek.


BREZİLYA’DA FENERBAHÇE’Yİ VE FENERBAHÇE’NİN TARİHİNİ HERKES ÇOK İYİ BİLİYOR
Türkiye Ligi’ni gelmeden önce de merak ediyordum. Türkiye’de taraftarlar futbola aşık, takımlarına çok sıkı bir şekilde Bağlılar. Çok fanatik taraftarlar var. Brezilya’da Fenerbahçe’yi ve Fenerbahçe’nin her şeyi çok iyi biliyor. Burada oynayanlarlılar ve onlar başarabilenleri biliyorlar. Taraftarlarımız çok fanatik olacağımızın çok büyük bir taraftar kitlesine sahibiz. Bu da beni buraya gelirken güdü eden eden biri oldu.


BURAYA GELEN BAŞKA BİR BREZİLYALI OLDUĞUM İÇİN ÇOK MUTLUYUM
Buraya gelmeden önce Arao ile konuştum sadece. Kendinden birkaç hafta önce buraya gelmişti. Zaten kulüp, kulübünlüğünü ve taraftarları. Ben ona daha çok şehirle ilgili sorular sordum. Daha önce Brezilyalılarla ile geçemedim çünkü bilgilerdeki bilgilerde yok. ki herkesi çok iyi tanıyorum ki burada yanı başımızda duvarda Alex, Cristian Baroni, Deivid ve Brezilya Tabiilıları görüyoruz. Ben de gelen bir Brezilyalı olarak çok mutluyum. Onlar gibi tarih yazmak istiyorum.


KAYBETMEYİ HİÇ SEVMEM. SAHADA HER ŞEYİMİ VERMEK İSTERİM. HİRSLİ, CESARETLİ VE İSTEKLİ BİR OYUNCUYUMDUR
Onun oyunuyla ilgili geleceğin en iyi donanımı, takımı için hazırlık kadar savaşmalı. Toplu ve topsuz içerik oluşturma konusunda. Ben de çocuk bakıcılığı bu şekilde tanımlayabilirim. Kaybetmeyi hiç sevmem. Sahada onu şeyimi vermek isterim. Hırslı, cesaretli ve istekli bir oyuncuyumdur. Tabii ki sahada her zaman performansını sergileyemeyebiliyorsunuz, iyiliğinizde olamayabiliyorsunuz. Ama en iyi bugünmde olmadığımda bende eksik olmayacak bir şey var o da savaşmak. Böyle olunca da sahada telafi edebilmiş oluyorsunuz. orijinal bu sene bu şekilde tanıtılabilirim.


TARAFTARLARIMIZIN BANA OLAN İLGİSİNE HER ZAMAN KARŞILIK VERMEYE ÇALIŞACAĞIM
Sosyal Twitter’ı kullanmıyorum, daha çok Instagram hesabımdan devam ediyorum. Buraya çok fazla takipçi beni ekledi. Bu da taraftarımızın ne kadar ve sayıca fazla olduğunu gösteriyor. Sürekli bana desteklerini gösterdiler. Tabii ki hepsine cevap verebilmek mümkün değil. Birkaçına cevapsız, beğendiğim paylaşımlar oldu o kadar fazlaydı ki hepsi cevap vermem mümkün değil. Her zamanlarından olan kullanıma uygun hale getirilmeden önce yapılır. Önemli olan saha içerisinde bir cevap vermek, saha dışından saha içinde mutlu etkinlikler. Bunu yapmak en büyük dileğim.


İYİ ENERJİNİN İYİ ŞEYLER GETİRDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM
Pozitif olmak, gülmek, mutlu olmak çok önemli. İyi enerjinin iyi şeyler getireceğini düşünüyor. Pozitif olmak çok önemli. tabi ki onun zamanının pozitif olması mümkün değil Olumsuz düşünmek, kafanıza takılabilirsiniz. Ben böyle anlarda sakin olmaya, işime içindeya ve her zaman mutlu olmayan çalışıyorum.


BURAYA GELDİĞİMDE BENİMLE AYNI DİLİ KONUŞAN İNSANLARLA ÇALIŞMA FIRSATI BÜLDUM. BU DAHA DA ÇOK EVİMDE GİBİ HİSSETMEMİ SAĞLIYOR
Fransa’ya ilk bakışta de çekincelerimden biri için; aynı dili konuşmaktan yaşamaktan yaşamak olmazdı. Orada da Brezilyalı takım arkadaşlarım oldu, oradaki teknik ekip de aynı dili konuşuyordu. Hiç problem yaşamamıştım. Buraya kadar daha fazla geniş çaplı bir insanla şansını araştırmak; hem futbolcular hem teknik hem de hocamız… Çok fazla aynı dilim insan var. İngilizce dilinde kolay bir şekilde birleşip iletişim kurabiliyorum. Bu beni daha da çok evde hissetmemi sağlıyor. Aynı dili konuşacak oyunlara çok para kazandırıyor.


YENİ BİR KÜLTÜRE GİRDİĞİM ZAMAN ORANIN YEMEKLERİNİ KEŞFETMEYİ ÇOK SEVİYORUM
Evde bakım, video oyunları oynamayı, film izlemeyi çok seviyorum. Akşam yemeği için planlamayı, yeni bir kültüre yönelik düşüncemi zamana kadar yemeklerini çok seviyorum. Hiç şüphe yok ki burada da aynısını görüyorum. Brezilya’da kolay bulunabildiği için Arap yemeklerine hakimim. Burada aslında benzerlikler olduğunu düşünüyorum. Türk yemeklerini seveceğimi düşünüyorum.


TARAFTARLARIMIZ EMİN OLSUNLAR Kİ BİZ BU SEZONA EN İYİ ŞEKİLDE HAZIRIZ
Taraftarlarımıza söylemek istiyorum; öncelikle bana olan sevgi ve saygı için teşekkür ediyorum. Aynı benim tarafımdan da onlara karşı saygı hiçbir zaman eksik olmayacak. Sahada tartışma ve savaşmak hiçbir zaman yanlış olmayacaktır. Bu sene bütün maçlarımızı kazanmayla lig başlıyoruz. Çok güzel bir yıl düşünüyor. Emin olunlar ki biz bu sezona en iyi şekilde hazırız.”

Basın Fotoğrafları

Leave a Comment