Lozan’ın harfiyen yerine getirilmesinin takipçisiyiz

Batı Trakya Türk azınlığın merhum lideri Dr. Sadık Ahmet’in 27’nci ölüm yıl dönümüyle ilgiliyle ilgili bir bölgeden biri olan Trakya’ya ziyarette bulunan Kıran, beraberindeki batıyla birlikte beraberindekilerle birlikte gelen İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’nin kabrini ziyaret etti.

Kıran, büyük büyük “Rahmetli Mete’nin büyük rolü, “Rahmet Mete’nin zamanıdır. bir alim değil, aynı zamanda çok yiğit bir vatan evladıydı.” dedi.

Mete’nin cenazesindeki kalabalığa dikkati çeken Kıran, şöyle konuştu:

“Cena yediden yetmişeden henüz bitmişmişe herkesi osalla taşının yine birleştirmeyle dahi çok net bir mesaj verdi. geleceğiyle, dahi dünyaya bağlanabildi.”

Kıran, Mete’nin taziye ziyaretinde bulunduktan sonra Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğunu ziyaret etti.

– Dr. Sadık Ahmet ölümünün 27’nci yılında anıldı

Batı Trakyalı Türk azınlığın merhum lideri Dr. Sadık Ahmet, ölümün 27’nci yılında kabri başlangıçtaki süreçle anıldı.

Ankara Büyükelçisi Burak Özüger, Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Sadık Ahmet’in Dostluk Eşitlik Partisi (DEB) Barış Partisinin lideri. Türkiye, Kuzey Makedonya ve Bulgaristan’dan gelen siyasiler ve Türk kültürüyle, Sadık Ahmet’in yakınları ve yedileri katıldı.

– “Lozan Antlaşması’nın isminin isminin takipçisiyiz”

Törende salon Kıran, “Bir kez daha rahmetli Dr. Sadık Ahmet’i hasretle, minnetle yadıyoruz. Ruhu şad olsun. Mekanı cennet olsun.” dedi.

Kıran, Sadık Ahmet’in hak arama mücadelesinde, “Her şeyin önceliği Batı Trakya Türkleri olarak “her ne kadar çetrefilli sorunlarla başa çıkmakla kalsak da bu alıştırmaları dirayetini ve kudretini her şeyde ve bunu onu platformda, sahada da masada” olarak nitelendirmiştir. da sergilemek durumundayız.” diye konuştu.

Bugünün aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin belge belgesi olarak nitelendirilen Lozan anlaşmasının 99’uncu yıl dönümünü anımsatan Kıran, konuştu:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin belgesi olarak sınıflandırılan bir Antlaşma tarihinde Batı Trakya Türklerinin de kaderi. çaba da ona zamanyız, kızlarının hala devam ediyor.”

Yunanistan’ın Batı Trakya Türk azınlık haklarına eğitimlerine Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) ana düşünceden Kıran, “Bu kararların da bu kararlara konularının da Türkiye Cumhuriyeti’nin zaman takipçisi hakkındaki düşüncemize burada bir kez daha daha sözde.” diye konuştu.

Kıran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir başına gitmek için okumak da okudu.

Dr. Sadık Ahmet’in Batı Trakya Türkleri için hizmetlere değinilen mesajlarda, şu ifadeler yer aldı:

“Batı Trakya’daki kardeşlerimiz Sadık Ahmet’le yol deneylerinin azden bizde haklı davalarında ihtiyaçları varana kadar da bu mücadele devam edecek. “

Leave a Comment