LGS tercih sonucu 2022 sorgulama ekranı MEB.gov.tr! LGS sonuçları açıklandı!

LGS tercihi 2022 sorgu MEB.gov.tr!  LGS açıklandı!

Liseleri 5 Haziran 2022 tarihinde MEB tarafından yapılacak. Liselere geçiş Sistemi sınavında yarışmacı aday öğrenci aday 20 Temmuz Çarşamba günü saat 17.00 bitirdi. Yerleştirme için hedeflenmek için “merkezi sınav puanı ile öğrenci alan okulları”, “yerel yerleştirme ile alan okulları” ve “pansiyonlu okullar” olmak üzere üç eğitim tercihi eğitimleri. İlk yerleştirmede yerleştirilemeyecek veya yerleşeceğiniz okula başlamak için yerleştirmek için yerleştirilecek.

LGS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, LGS tarafından oluşturulan merkezi ve yerleştirmeyle büyütülerek yapılır. LGS tercih Temmuz 4-20 Temmuz arasında küçük anımsamalarının Özer, “Lise.govtr” ve ile “son.ucmeb.gov.” adreslerinden erişime açıldı. ile ulaşabilecek.” bilgisini verdi.

LGS 2022 TERCİH SONUÇLARI EKRANI İÇİN TIKLAYIN!

MEB 2022 LİSE NAKİL SÜRECİ NASIL OLACAK?

İlklerin yerleştirmesine 1’inci nakil yerleştirmeleri haftası başlayacak ve hafta sonu hazırlıkları devam edecek. Ağustos 1’inci nakil sonuçları açıklanacak ve 2’nci nakil yerleştirmeleri için başvurular. Ağustos ayı ikinci haftası 2’nci nakil sonuçları açıklanacak ve LGS tercihi olacak.

MEB iller arası yer değiştirmeleri ne zaman?  Öğretmen il dışı atama tarihi 2022!

MEB iller arası yer değiştirmeleri ne zaman? Öğretmen il dışı atama tarihi 2022!

.

Leave a Comment