KPSS’nin iptal edilmesine yönelik Erdoğan’ın ‘Bunu seçime kadar satacaklardı’ sözlerine Kılıçdaroğlu’ndan cevap: Zihni böyle çalışıyor

31 Temmuz Pazar günü KPSS’de yer alan okuyucular Yediiklim Yayınevi’nin denemelerinde yer alan sorularla aynı çıkması üzerine sınavı iptal edişmiş ve ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden yerine Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy geldi.

ERDOĞAN: BOŞTA BULUNSAK BUNU SEÇİME KADAR SATACAKLARDI

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı, “FETÖ’cü grup mu desek; bir de masanın altı var, yedi… Şimdiki düşüncede, aynı anda neredeyse aynı cümlelerle, aynı kelimelerle aynı olanya kullanılmışlar. Yani biz orada boşta bulunsak veya boşluğa düşsek bunu seçmeye kadar satacaklardı. Çünkü gençleri nasıl aldatırız amacını içindeler. Tabi bu tutmadı.

“ASLINDA DİYOR Kİ MUHALEFET GÜÇLÜ OLMASAYDI UMRUMDA OLMAZ”

KPSS’nin yayında ilk kezda bulunarak Erdoğan’ın sözlerine sosyal medyadan yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Erdoğan iptal edilen KPSS ile ilgili ‘biz burada boşta bulunsak bunu seçmeye kadar satacaklardı’ demiş. , benim şansım sınavlar umuda olmaz. Ama işte tercih ediyor, ben de umurs gibi olur.” kullanımları.

“ZİHNİ BÖYLE ÇALIŞIYOR”

Sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, “Gençler görün ve duyun; bu adam böyle biri, böyle yolda. Bunda ne hak ne hukuk; ne haram var ne helal… Hiçbir şey yok. Sadece büyük bir” dedi.

Kılıçdaroğlu, KPSS'nin iptal edilmemesini Erdoğan'ın 'önereceke kadar satacaklardı' sözlerine yanıt verdi

Leave a Comment