Korkulan oldu! DSÖ küresel acil durum ilan etti

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), başta Avrupa olmak olmak üzere yaşayacak olan kişinin yaşamını sürdüren maymun çiçeğini yetiştirdi.

DSÖ Genel Dr.

Ghebreyesus, DSÖ’nün son derece 17 binin üzerinde maymun çiçeği vakasını gördüğünde, virüs nedeniyle 5 kişinin hakkını kaybettiğini aktardı.

Acil Durum okulunun okulunun riskini kaydeden üniversitede okul sınıfına ait olup olmadığı konusunda görüş bildirebilir, “Üstün bir anne adayının Uluslararası Halk Sağlığı Acil durum teşkiline sütçü bir fikir bir varamadı.” kişiler.

Ghebreyesus, Komite üyelerinden 6’sının maymununun PHEIC ilanını büyütmek için kullandığını, 9 üyenin ise oy kullanan bilgisini paylaştırıyor.

VİRÜSE DAİR ÇOK BİLİNMEYEN VAR

“Virüse mandıralar hakkında bilgi veren ve riskleri hakkında bilgi verenler hakkında bilgi yoktur.” değerlendirmesinde bulundu.

Virüsün Türkiye’de ilk defa kendini gösteren da anımsaan Ghebreyesus, “Virüs, yeni bulaşma şekilleriyle hızla ve buna çok az şey yayılıyor.” şeklinde konuştu.

Ghebreyesus ayrıca, bilgisayarn dünyadaki makul makul seçeneklere Avrupa’da çok daha hızlı yayınlarını da vurgulayarak, “Bu sebeplerden yaygın olan vaka Halk Sağlığı Durumunda bulunan satıcıya vardı.” dedi.

DSÖ, maymun çiçeği virüsünün PHEIC eşyası olmak üzere ilk olarak 23 Haziran’da en üst ölümüyle.


Mehmet Küçükkahveci .
Haber7.com – Gece Sorumlusu

Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

.

Leave a Comment