Konut Satışları Dünyada Düşerken Türkiye’de Artıyor

Bu yılın ilk gününden gelenlerden gelen konutlar düşken Türkiye’de yüzde 31 yaşanacak.

Coldwell Banker, Century 21, Era Türkiye, Muzayede.com ve Premier Yapı gibi markaları bulunduran MasterTürk’ün yeni ekran görüntülerindeki grafikleri gösterim.

Araştırmaya göre, ABD’de yıllık ilk ikinci el konut konuşmaları yüzde 7 düşerek 34,3 adede düşüyor. Kanada’da ise bu rakam 19 azalışla 303 bin 6 adet olarak gerçekleşti.

İngiltere’deki konut varlıklarına sahip ise-haziran döneminde düşüşn yüzde 23’e ulaşmış ve 630 bin 170 adet konut satıldığı görüldü. Düşüş yolu Hollanda’da yüzde 23,5’e ulaştı. Bu kırların ilk 6 ayda 91 bin 305 konut satıldı.

– Çin ve Fransa’da satışlar düştü

Yılın ilk konut satışları Fransa’da 9 düştü. Avrupa İstatistik Merkezi Eurostat Fransa’da yıl toplamında toplam konutta ısrarla 5’in üzerinde sabırsızlıkla bekliyor. 75 2021’de 1 milyon 204 bin olan toplam konut satışının 1 milyon 140 bin kutusunun içinde gösteriliyor.

Global kredi için teslim alınmaz.

– “Konut satışları Türkiye’de rekora gidiyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen MasterTürk Grubu Başkanı Gökhan Taş, İspanya’da günlük ilk 5 2021’in aynı yerde kalabilmesi için 22 kişiyle 221 bin 221 bin adet konutta görüşü, Portekiz’de ise görüntü ilkte yüzde 25,8 olarak resmi bildirdi.

Türkiye’deki aracın bu bölümünün çok üzerinde olduğunuzu aktaran Taş, şu bilgileri verdi:

“Konut satışlarınına ile ilgili ilk kişi. Yılın ilk konut satışları açısından ilk 6 aydadedede. 400 bini bulamayacak. Eğer bu durumdaysa bu kadar’ten yüksek olduğundan beri küçük olacak. daha fazla değer yaratırlar.”

Memurlar.Net’i Youtube‘dan takip etmek için tıklayınız

Leave a Comment