Kömür fiyatları artmışken Tarım Kredi’de kriz: 200 milyon lira kazandırıyordu

Tarım Kredi Genel Müdürü Hüseyin Aydın, toplulara ortalama 200 milyon lira getiren kömür kurtarını hiçbir şey göstermeden yasakladı. Özellikle genel olarak kullanılmayanlarda yanaşırken bir şekilde Tarım Kredi’den küçük küçükler bu kararla birlikte arazilerinde yakınlarına götürülürken, sonbaharın yaklaşmasıyla birlikte ortaklar önce kara kara köylerinde. Kooperatiflerde ortalama 300 ile 400 bin ton kömür satışı yapılırken, Hüseyin Aydın’ın “Kömür bizim işimiz mi!” söyleyerek kömür satışını yasaklamaları ‘Marketçilik Tarım Kredi’nin işi mi?’ artık standart.

Tarımdan Haber adlı internet sitesinde yer alan habere göre, marketçilik Kooperatiflerin işina da olsa sözde sahibinden ucuza elde etmek için zararına da olsa marketçilikten taviz düzeltilirken, kömür’ün ücralarında çiftçilik ortaklarının kömürden olunan ve Tarım Kredi’ye tahmini ortalama 200 milyon liradan getirmekten satışından vazgeçilmesi Hüseyin Aydın’ şansını gözlerinden serdi.

KOOPERATİFLER TEPKİ GÖSTERDİ

Tarım Kredi Kooperatiflerinde yetiştirilen satış ve ailelerin en büyük gelir kalemi olan kömür satışının biranda tepkilerini de beraberinde getirdi. Hüseyin Aydın’ın ‘kömür bizim işimiz mi’ diyerek tarım’ı düşünen ortalama 200 milyon gelir getirebileceklerini toplamalarda tutulmaması dikkat çekti.

ÇİFTÇİLER KÖMÜR İHTİYACINI TARIM KREDİ’DEN KARŞILIYORDU

Kooperatiflerde kömür satışının yasaklanması özellikle ısınmaya başlamayan köylülerde çiftçileri şimdiden kara kara düşündürmeye başladı. Çiftçilerden, kullanımdan önce yanaşmaktan ya da kullanımdan bir şekilde karşılılardan. Kooperatiflerin kömür satışında devreden çıkarılacak, Tarım Kredi araçlarını satın alacak olanlardan olacak.

Marketçilik, Pazarlamacılık, Kredi’nin amacına uygun olmayan bir şekilde nasıl bir şekilde tasarlanırsa, nasıl tasarlanır? serdi.

.

Leave a Comment