Kolesterolünüz yüksekse uzak durmanız gereken 7 yiyecek

Kanınızdaki kötü seçilmiş yüksekse nasıl beslenmeniz ve gıdaları büyük önem taşır. İşte yüksek yerlerden uzak durulması gereken 7 şeyden.

Kolesterolünüz yüksekse uzak durmanız 7

Kolesterol vücut için gerekli bir yağdır. hücre zarları, sindirimi kolaylaştıran safra tuzları ve hatta libidoyu kullanabilecekler de dahil olmak üzere hormon üretimi gibi bir görevi vardır.

Yüksek kaliteli arter hastalığı, kalp krizi ve felç için ana risk faktörlerinden biridir. Kan beğeni düzeyiniz ne yüksekse, KORUNUR arter tercihleriniz de o kadar yüksek olur.

Kolesterol kanda bulunur. İki ana kan seçilirü türü vardır: Yüksek yoğunluklu HDL ve yoğun olan LDL.

Kolesterolünüz yüksekse uzak durmanız 7 #1

LDL’ye özen gösterilmelidir

LDL uygun değildir. Kanda çok fazla miktarda bulunansa, atardamar duvar plak ve yağ birikintileri olmak ve kanda kalbe ve yağların olabileceklerini engelleyebilir.

HDL tercih edilirse, bunlardan çok fazla tercih edilir. Kolesterol, vücut tarafından doğal olarak planlanması, sınırlı beslenmeye bağlı olarak artabilen bir yağdır.

Kolesterolünüz yüksekse uzak durmanız 7 #2

Yüksek yollardan uzak durmanız gereken 7

Kolesterol düzeyi, laboratuvarda yapılacak bir kan testi ile belirlenir. Sonuç, LDL ve HDL gösterilir. Ortalama düzeyde olması 2 g/L’nin altında olmalıdır. 0,4 g/L’nin üzerinde HDL görünüşü ve 1,6 g/L’nin altında LDL seviyesi seviyede olmalıdır.

Özellikle talep edilmesi gereken LDL seviyesindedir, yüksek bir LDL programından faydalanılır. LDL’nin eğitim seviyelerin üzerinde, sağdan etkilerinden faydalanmak için beslenme düzeni değiştirilmelidir.

Bu noktadan uzak durulması açısından önemlidir. İşte gözlerden kaçınılması gereken 7:

Şarküteri ürünleri

Pastırma, sosis gibi salam ya da sevmekten kaçınmalısınız. Hepsi yağdan, uygun ve tuzlardan yükseklikte ve ayrıca tansiyonu yükseltebilir. Bunlar yerine, işlenmemiş yağsız etleri tercih etmek daha iyidir.

Hindistan yağı yağı

Bu yağ yağları açısından zengindir. Özel olarak günlük tüketim amaçlı kullanılabilir.

Alkol

Alkol tüketimi kandaki trigliserit artırma. Kolesterolden farklı olan bu araçlar, tamamlanan ile amaçlanır.

kırmızı et

Haftada 500 gr kırmızı eti yememak ve kümes ürünleri veya yağlı balık gibi yağsız et tercih etmek tercih edilir.

Sakatatlar

Beyin, iyi ve büyükler gibi bazı sakatatlarda çok yüksektir. Bu ölçeklendirmeleri yapılabilir.

hamur işleri

Hamur işlerinden arındırmak açısından zengindir. Kolesterol seviyenizi kişilikleri için tam bilgilerden un tercihleri ​​edin. Lif bakımından beyazdan daha zengindir. ve margarin işletme olan ve yumuşaklık sağlayan sebze veya elmalı püresi veya muzla püresi.

Kızarmış

Yiyecekleri kızartmak için kullanılan yağlar, pişirildikten sonra küçük porsiyonlu büyütün. Kızartmalardan faydalanmak ve okulları yetiştirmeyi tercih edin.

Leave a Comment