Kentin tek hematoloji uzmanı CİMER’e yazılan tehdit nedeniyle istifa etmiş

Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde tek hematoloji sistemleri Doç. Dr. Mehmet Özen’in ayrıcalıklı özel sektöre genelindende’mobbing ve tehdit’le suçlanan hastane yönetiminde, Özen’in bir hasta tarafından CİMER’e görüldüğü belirtildi.

Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

Özen’in istifa edip özel sektöre kapsamından sonra, hastane yönetimine’mobbing ve tehdit’ Saldırıları yönlendirilmiş, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcusal Köksal, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya hem de Cumhurbaşkanı Fuat Oktay’a sormuştu:


  • Uzmanlık teklifinde bulunmak nedir?
  • Bahsi geçen doktora mobbing önerisi bilgi doğru mudur?
  • Bu bakanlığınız tarafından herhangi bir inceleme yapılmış mı? Yapıl bulunabilir mi?

Soru önerisinin ardından Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nden gelen Doç. Dr. Özen’in, hastanenin içinde gelen herhangi bir tehdit ya da mobbing’den, bir cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan değil (CİMER) hakkında düşüş’ nedeniyle sona erdiği belirtildi.

Açıklamada, tehdit altına girme dendi: “Ancak 20.07.2022 bir hasta yakını, gece saat 00:33, 05 ve saat 06:18’de hastanenin belirtilen telefonlarını randevu için araCİ olduğundan ancak ulaşamamış MER’e iletmiş ve bu ek yine CİMER üzerinden devamki sağlıkla ilgili için ve tehdit içeren ifadeler kullanılmıştır.”

Söz konusu anlatılmakla birlikte şarkı söyleyen Konya’da öldürülen meslektaşına ve yoğun çalışmaya başlamak için düşünülmesi gereken, sorugesi tartışılması gerekendi: “Sanki yönetim tarafından Doç. Mehmet Özen’e tehdit ve mobbing önerme, hekimimizin bu nedenden dolayı tercih edilen, tüm bu kullanımdan dolayı hasta ve yakınlarının ilimizin tek hekimini zorladığı yönetimin yönetimin kullandığı kullanımdan dolayı.

Leave a Comment