Kemal Kılıçdaroğlu Ağrı’da

CHP Genel Başkanı Kılıçoğlu, temaslarda yakın temaslar Ağrı’da İshak Paşa Sarayı’nı gezip Ahmed-i Hani Türbesi’nde dua etti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu temaslarda olmak üzere Ağrı’ya gitti.

Kılıçdaroğlu buradaki temasları boyunca farklı kesimleri ile bir araya geldi.

türbe gezip dua etti

CHP Lideri en önemli lokasyonlarından olan Ahmed Hani Türbesi ile İshak Paşa Sarayı’nı ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, türbede dua dip sarayı gezerken bakanlarına da görünüm verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Ahmed-i Hani Türbesi’nde dua etti VİDEO

Kemal Kılıçdaroğlu Ağrı da #1

Çiftçilere vaatlerini sıraladı

Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra Doğubeyazıt ilçesinde İş Dünyası Toplantısı’na katıldı.

CHP Lideri için kullanıcılara yönelik çiftçilerin sorunlarına ve onlara CHP’nin vaatlerine değindi.

Kılıçdaroğlu, “Çiftçiye mazotun kesinlikle ÖTV’siz satın alınabilir. Maliyetlerin üzerinde yapılacak. Bunlar arasında yapılacak şeyler.

ile bir sorunumuz var, nüfus azalıyor. Kırsalda çalışan genç ve sosyal işleri olacak. Tarım kanunu var, 21. madde görene göre çiftçiye milli gelirinin yüzde birini destek olarak istemesi gerek.

Bu güne kadar bu hiç verilmedi, verilmiyor da hala. Kimse de sormuyor. Bir konu, çiftçinin traktörünün haczedilmemesi lazım. Eğer bir iktidar faizi karşıyım deyip bizim vergilerimizi tefeciye faiz olarak ödüyorsa bundan dolayı soracağız.” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu Ağrı da #2

“Kim fakirin fukaranın savunmasını ona oy ver”

Seçimlere yönelik ise Kılıçdaroğlu, “Sizi bir şey istiyorum, kuma giderken elinizi kendinize ait koyun. CHP’ye vermeyi demem, elinizi sahip olmanızı, kim bu arabayı kullanmak, kim fakirin fukaranın hakkını savunsa düşünüp ona vermeyi.

dini vicdan. Haksızlık yapana oy verilir mi? Adaletsizlik yapana, al biraz daha yap diye oy mu verilir! Arkadaşlar siyasete zenginleşemez.

Eğer birleri siyasete girdikten sonra zenginleşip değil burada Amerika’da bile mal sahibi olansa düşünmemiz lazım.

Kemal Kılıçdaroğlu Ağrı da #3

“Artık kavgadan bıkmadık mı?”

Önemli olan; bu güzel coğrafyada düşünmemiz, helalleşmemiz lazım. Artık kavgadan bıkmadık mı? Kavga olmasın, kucaklaşalım. Kimsenin düşünmeyelim. Allah’ın sahip olduğu bir insan olmaktan çıkmış, biz sizin yüzünüzün kimliğinin ne olduğunu biliyor musunuz? Sana ne kardeşim.

Benim kimliğimi tercih etme hakkım zaten yok ki. kimlik siyaset konusu olmaz. İnanç siyaset konusu olmaz. Yaşam tarz siyaset konusu olmaz. Bu ovalar ekilmiyorsa, neden ekilmiyor? İşte bu siyaset konusu olur. Bu kadar var ise, neden bu kadar var?

“Türkiye’de hepimiz huzur içinde yaşamak istiyoruz”

O siyaset konusu olur. Çünkü onun bir hizmetimiz veandan itibaren vergi ödedi. Bir tek teneffüs eğitim havadan bakmıyoruz. onunda gelirde çıkar. Oradan kurtarmışız. Bu güzel hepimiz huzur içinde yaşamak istiyoruz.

Kucaklaşmak istiyoruz. Bereketli topraklarımız çalışkan insanlarımız var. Dünyanın en zengin sahibiz. Bu kapsamlı içeriği bütün iç dünyalarımızı tartışmak. Neden verelim? Güzel Türkiye’de hepimiz huzur içinde yaşamak istiyoruz.diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu Ağrı da #4

Leave a Comment