Kahramanmaraş’ta bardakla kör eden avukata ilk duruşmada tahliye

Eğlencede çıkan kavgada bardak ile bir kişi görme şansını kaybetmesine neden olan avukat, ilkda adli mekan kontrol ile tahliye edildi.

Kahramanmaraş'ta bardakla kör eden avukata ilkda tahliye

3 Haziran’da Kahramanmaraş’taki bir eğlence mekanına giden ve farklı masalarda oturan avukat Faruk Taş (27), MFB, ST, EBU ve AM ile Oktay Kurt (26), Ertuğrul Görgü, Mustafa Ağca ve Ş.K. arasında henüz öğrenilmiş çıktı.

Tartışmalar kavgaya savaşta ve Faruk Taş masadaki Oktay Kurt’un mücadelesi, Oktay Kurt iseahi ile Faruk Taş’ın vurdu.

Görme yetisini kaybetti

Kavgada bardağın sol gözüne almasıyla yaralanan Oktay Kurt, ambulansla götürüldüğü operasyona vuruldu.

Gözaltına alınanlardan avukat Faruk Taş tutuklandı.

Kahramanmaraş’ta avukatın bardak kör etti VİDEO

İstenen hapis cezaları

Olayla ilgili incelemelerden Faruk hakkında 2 kişiye yönelik ‘basit yaralamaya teşebbüs’ ve ‘silahla kasten yaralama’ Suçlarından 6 kadar, Oktay Kurt hakkında 4 kişiye yönelik ‘hakare’, ‘basit yaralamaya teşebbüs’ ve ‘silahla kasten yaralama’ Suçlarından 17 kadar, Ertuğrul Görgü hakkında 5 kişiye yönelik ‘silahla kasten yaralama’ ve ‘basit yaralamaya teşebbüs’ Suçlarından 15 kadar, Mustafa Ağca hakkında ise 5 kişiye yönelik ‘basit yaralama’ ve ‘kasten yaralama’ Suçlarından 15 darbe kadar hapis istemiyle Kahramanmaraş 9’uncu Asliye Ceza’nda dava açıldı.

Kahramanmaraş'ta bardakla kör eden avukata ilkda tahliye #1

İlk arkadaşı

Eğlence mekanının güvenlik kamerası da yansıyan kavgayla ilgili ilklerine görülüyor.

Ertuğrul Görgü, MFB, AM, ST, Ş.K. ve taraf avukatları hazırken, tutuklu Faruk Taş ile başka suçtan tutuklu Oktay Kurt, birlikte olurlarsa cezaevlerinden SEGBİS ile bağlandı.

Kahramanmaraş'ta bardakla kör eden avukata ilkda tahliye #2

Kendini savundu

Duruşmada ilk olarak avukat Faruk Taş savunma yaptı.

Taş savunmasında, tasarımında ve kullanımı husumet gibi örnek bir Kurt’un olacağından sözden söz ya da bakıştan gibi bir örnekten bahseden masadan söylenecek.

Oktay Kurt yüksek sesle küfredince yaygınlaştırıldığını şöyle anladığını ifade etti Faruk Taş,

Kahramanmaraş'ta bardakla kör eden avukata ilkda tahliye #3

“Ana avrat küfürler etmeye devam etti”

“Bir süre sonra Ş.K. Aileniz, Oktay ve Mustafa da dağılmalar. Oktay dini, bana doğru yönelerekler ifade etti. Ben’i sakinleştirmeye yönelik şikayetlerde de yine ana avrasya devam etmeye devam etti. Bunun yanında bir arbede edilmiştir. Benim başımdaki şişeler geçti. EG ve MA saldırmaya başladı.

Kahramanmaraş'ta bardakla kör eden avukata ilkda tahliye #4

“Hedef gözetmeksizin alıp fırlattım”

Ben bu yana yanaşmak için herhangi bir hedef gözetmeksizin almak almaktayım. Bardağın Oktay’a değdiğini de henüz kavgada Oktay ile alışveriş bir boğuşma geçti. Oktay bana şişe ile vurdu. Ş.K. babamın gözünden, bu sezoni de darbetti. Ertuğrul ve Mustafa da fırlattı.”

Kahramanmaraş'ta bardakla kör eden avukata ilkda tahliye #5

“Onlar bizim masamıza geldi”

Oktay Kurt ise ilk olarak karşı masadan önce şöyle söylenecekti:

“Ben ‘Kardeşim neden’ dedikten 2-3 saniye sonra Faruk Taş, masadan yanındayken doğru fırlattı ve ben gözümden. kendini savunma amaçlı ben de masadan şişeyi hedef gözetmeksizin savurdum. Aramızda 7 metre kadar mesafe vardı, zaten onlar bizim masamıza geldi.

Kahramanmaraş'ta bardakla kör eden avukata ilkda tahliye #6

“Amaçlarının beni ürettiğini düşünüyor”

Şişenin Faruk’a değdiğini anlamamıştım ama kamera kayıtlarında gördüm. Ben gözümden yaralandığım için başkaca bir hastam olmadı. Gözümde cam kırıkları olduğunu. Amaçlarının beni düşündüğünü düşünüyor. Ben tuvalete kaçmamamalarına oğul vermemişlerdir.”

Kahramanmaraş'ta bardakla kör eden avukata ilkda tahliye #7

“Otoparka kaçarak kurtuldum”

Sanıklardan Ertuğrul Görgü ise karşı masadan doğruysa küfredildiğini öne sürerek, “3 kişi Oktay’a saldırdı. Elinde şişe olan, gözüne vurmaya devam edince uzaklaştırma amaçlı onları dağıtmak için elime şişeyi dükkanın camına fırlattım. Amacım onları sondaktı. Sonra tekrar elime bir şişe daha aldım çünkü tekrar bize yöneltildi. Oktay orada. amaçlı savunma amaçlı satın alınan ancak kullanmadım. Dükkanın içine girdiğimde yine görsem tanıyacağım 2-3 kişi bıçakla saldırdılar, ben otoparka kaçarak kurtuldum.” diye konuştu.

Kahramanmaraş'ta bardakla kör eden avukata ilkda tahliye #8

Tahliye edildi

Duruşda söz verilen MFB, EBU’nun yaralayanlardan ve okuyanlardan şikayetçilerden olduğunu söyledi.

Mahkeme savcısı ise delillerin tam olmaması nedeniyle Faruk Taş’ın tutukluluk halinin devamını talep etti.

DHA’nın görene hakim, Faruk Taş’ın gözetimi ile ilgili kararın düzeltmeye devam etmesi, izlemesi haberyıerteledi.

Leave a Comment