Jorge Jesus’un büyük hataları – ÖMER ÜRÜNDÜL

Fenerbahçe ilk yarım saat oyunu karşı alana yıktı. Futbolcular hırslıydı, önde etkiliydi. Ancak üretkenlik için gerekli aksiyon çok yetersizdi. Valensiya, Joshua King tarafından tanınmadıklarından faydalanmak için faydalanıyorlar. Rakip nerede yardımlaşmalı, iyi kapatıldığından kanatlar üretiyordu. Devrenin oğlu 15 dakikasında Dinamo Kiev Fenerbahçe’nin baskısını kırıldı. İkinci yarı yine Fenerbahçe atak başladı ama 4 dakika içinde her şey yüz oldu. Önce İsmail ikinci sarıdan kırmızı gördü, bana göre hakemin seçimi çok ağırdı. Yoruma açık söylemek gerekir. Kırmızıdan kısa süre sonra da Dinamo Kiev hızlı yakalayınca işler çıkmaza girdi.
Fenerbahçe oyunu yine bırakmıyordu, baskıyı sürekli arttırıyordu. Bu sefer Valencia kazanılan penaltıyı kaçırınca moraller de çöktü. Ama futbol bu, belli olmadığı zaman rakibinin başarılı kalecisi önemli birlamada başarısız olurca Szalai oğlu skoru eşitledi. Ancak yükseltme çok riskliydi. Bir kişinin eksikleri, yorulmuşsun değişiklerle düzen arızaya, orta sahanın yükü bir tek Crespo’ya kalmış. Uzatmanın tümünde sürekli gol arayanlar Dinamo Kiev en sonunda aradığını keşfetti ve turu geçti. Tabii ki Lucescu’yu ve talebelerini zoru başardıkları için kutlamak gerekir.
Gelelim Jorge Jesus’a; dün çok kötü bir teknik direktörlük gece sınavı verdi. Fizik gücü çok yetersiz İrfan Can ile ilk yarıyı takıma bir eksik oynattı. Takımın en güçlü ve etkili prescisi genç İsmail, ama sarı kartlı bencede Crespo’yla değiştirmeli. Lincoln yerine de takımı tanıyan Zajc’ı almalıydı ki bunlar çok ciddi yalan.

.

Leave a Comment