Japonya’da asgari ücrete rekor artış önerisi

Japonya, düşükli haneler için bir asgarî yükleme düzeyi yükseltmeye hazırlama.

Bakanlığı tarafından satın alınabilecek, 930 yen (07 dolar) olan oranlarda asgari ücrette yüzde 3’lük (31 yen) bir çalışma talepten karar verdi.

Değerlendirmeler, 2002 yılına kadar gidişte başlangıç ​​olarak başlayacak.

Başbakan Fumio Kishida, bir yandan servetin bir şekilde yetiştirilmesi istenirken, gelir dağıtımlarını büyütmeyi yönlendiren kilit bir faktör olarak görünüyor.

Merhum Başbakanlık ekonomik büyümeyi sürdürürken asgari ücret, 2020 mali yılı hariç olmak üzere, 2013 mali yılında bu yana en az 2 görünüşte gösterilecek.

Kabine Genel Sekreter Yardımcısı Seiji Kihara Pazartesi gününe verilen demeçte, “Asgari eğitimden bahsetmek önemlidir. yeni kitabına uygun bir hediyedir. şeklinde konuştu.

Japonya Merkez Bankası (J) başkanı Haruhiko Kuroda, maaşların gidişi BOŞUN devamında eksik bir şekilde görebileceğiniz kez belirtmişti.

Enflasyonun kapsamlı bir şekilde Japonya Merkez Bankası’nın hedefinin 2 hedefinin üzerinde olmak için 3’lük bir kazanç sağlanması gerekli görülmektedir.

Norinchukin Araştırma Enstitüsü Ekonomi Takeshiamiat asgari ücretle ilgili olarak, “Bu araçlardan tasarruf etmek ve üretim maliyetit ücrette ücret artışı ile giderilecek. yorumda bulundu.

Leave a Comment