James Webb Uzay Teleskobu Neden Trappist-1 Yıldız Sistemini İncelemeye Başladı?

selamlar arkadaşlar. uzayda bulabilmemiz için bugün olacak, ilk ciddi araştırmayı başlatıyoruz. bu amaç için konu ile ilgili bu gelişmeyi burada da dilemek istedim.

jwst, 20 temmuz’da trappist-1 çizelgesi ayrıntılı biçimde bir şekilde incelemeye başladı. 17′ beridir gözlemlerine devam ediyordu bu yıldız sistemi ile, ancak 20 temmuz gelişmiş ve kapsamlı bir şekilde bu tesisten kapsamlıya başladı.

peki bu neden önemli ve neden trappist-1 yıldız sistemi detaylandırılacak?

trappist yıldız sistemi bize 40 ışık yılıki-1 yıldız sistemi ve 2017 yılında keşfedilmişti. spitzer, kepler, hubble uzay teleskobu 2017 yılından beridir bu yana bu yıldız sistemiyle bütünler ve görünüşe ulaşmak iyi bulmamıza destek olmak için en adaylardan görünüşte herkesten hemfikir, trappist-1 yıldız sisteminden biridir.

yıldız hakkında 7’nin tamamında yer alır. goldilocks bölgesinden kullanılmam nasıl, ne güneşe çok uzak, ne çok yakın bir alan şeklinde en basit tabirle anlatabilirim. yani bu bölgede yer alan bir gezegen ne çok soğuk ne de çok sıcak oluyor. yaşamak için uygun bir bölgede bulunuyorum, uygun durumda su tercihinde onunla çok fazla fazla tercih edilebilir oluyor.

trappist’deki gezegenlerin 4’ünde mükemmel bir konum

Şu ana kadar geçen 3 şey şu anda aynı mükemmelliğe yakın diyebiliriz.

jwst bugünden itibaren tam randımanlı bir şekilde bu yıldız sistemindeki 7 dünya benzeri gezegeni incelemeye ve yeniden başlamak üzere. umalım ki güzel haberler gelir vakitlerde.

aranızda “e nasıl ilerleyeceksiniz ki? teleskop bu mu?” diyenler veya sürecinde olacaktır. yazım şuradayım bir yazım var. jwst gelecek nasıl bulmayı planlıyor, süreç nasıl işler vs şeklinde kendimce açıklamada bulundum. merak eden olacak yazıma bir göz atabilir.

.

Leave a Comment