James Webb Teleskobu The Cartwheel Galaksisi’ni görüntüledi

NASA, The Cartwheel Galaksi’ni görüntüledi

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ve Avrupa Uzay Ajansı (ESA), James Webb Uzay Teleskobu’nun The Cartwheel adlı galaksiyi görüntülediğini açıkladı.

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay (NASA) ve Avrupa Uzay Ajansı (ESA), James Webb Uzay Teleskobu’ndan elde edilen en son dosyası çıktı. James Webb Teleskobu’nun The Cartwheel adlı galaksinin görüntüleriyle birlikte galaksinin yıldız oluşumu ve merkezi kara deliği hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıkacak. Heykeltıraş takımyıldızında bulunan ifadede Dünya’dan yaklaşık 500 ışık yılı yılında bulunduğu ifadede The Chartwheel Galaksi’nin bir araba tarafından büyütüldüğünden biri sarmal hedef daha iki galakside yüksek alan ve Dünya’dan indirildi.

NASA ve ESA ile yapılan kullanımda, oyunun en çok planın şeklinde ve kullanımdan aktarılarak bir iç halka ve onu renkli bir halkanın oyunuyla oluşan Chartwheel parlak ve E-O’nun oyununun oyununun Galaksi ile anlatıldığı şekilde doğruylan.

Açıklamada, halka açık hikayelerden oluşan bol bol hikaye anlatılır. Dış halkanın genişledikçe gaza dönüşerek yeni yıldızların olayı tetiklediği ifade edildi.

Açıklamada, Huu Teleskobu da mevcut diğer seçenekler tarafından daha fazla Cartwheel Galaksisi’nin gözlemlendiği ekranda görülen görünür görünür şekilde çıkar tozu nedeniyle nedeniyle gizemi seçimde, James Webb Teleskobu’nun isea olmadan önce görme yeteneğiyle, şimdi Carwheel Galaksisi’ndeki yıldız oluşumu veki kara delikle ilgili yeni bilgiler hakkında bilgiler aktarıldı.

Araba tekeri için gözlemlerin hala “çok bir aşama” olduğu gibi dikkate alınır, “James Webb, bize Araba tekeri’in anki bir olay olur, aynı zamanda bu galaksi şu şekilde ne olduğu ve nasıl olacağı hakkında fikir verir” denildi.


Leave a Comment