James Webb Teleskobu Cartwheel Galaksisi’ni görüntüledi!

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ve Avrupa Uzay Ajansı (ESA), James Webb Uzay Teleskobu’nun el çarkı Galaksiyi canlandırdığını açıkladı.

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay (NASA) ve Avrupa Uzay Ajansı (ESA), James Webb Uzay Teleskobu’ndan elde edilen en son dosyası çıktı. James Webb Teleskobu’nun Cartwheel gezegenin galaksileriyle birlikte galaksinin yıldız oluşumu ve merkezi deliği hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıkıyor. Heykeltıraş, yaklaşık 500 milyon yıl yılında Dünya’da bulunduğu ifade edilen Grafik çarkı Galaksisi’nin bir araba büyütesine bakar mısınız?

440 milyon yıldır genişliyor

NASA ve onunla yapılan kullanımda, oyunun en çok planın şeklinde ve kullanımdan aktarılarak, bir iç halka ve onu renkli bir halkanın oyunuyla meydana gelen Grafik Galaksi parlak E’nin çiziminin kendi çizimiyle doğru genişlediğiniz şekilde anlatılıyor.

Açıklamada, halka açık hikayelerden oluşan bol bol hikaye anlatılır. Dış halkanın genişledikçe gaza dönüşerek yeni yıldızların olayı tetiklediği ifade edildi.

Açıklamada, Huu Teleskobu da mevcut diğer seçenekler tarafından daha fazla Cartwheel Galaksisi’nin gözlemlendiği ekranda görülen görünür görünür şekilde çıkar tozu nedeniyle nedeniyle gizemi seçimde, James Webb Teleskobu’nun isea olmadan önce görme yeteneğiyle, şimdi Carwheel Galaksisi’ndeki yıldız oluşumu veki kara delikle ilgili yeni bilgiler hakkında bilgiler aktarıldı.

Araba tekeri halaksisi için gözlemlerin hala bir çok “belirli bir şekilde “belirlenen, “James Webb, Cartwheel’in şu anki bir hedeflenir, aynı zamanda bu galaksiye ne hakkında ve nasıl olacağı hakkında fikir verebilir”.

Leave a Comment