James Webb 500 milyon ışık yılı uzaklıktaki araba tekerini görüntüledi – Son Dakika Teknoloji Haberleri

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ve Avrupa Uzay Ajansı (ESA), James Webb Uzay Teleskobu’ndan elde edilen en son yayınlanmıştır.

James Webb Uzay Teleskobu‘rahibe el çarkı galaksinin görüntüleriyle birlikte galaksinin yıldız oluşumu ve merkezi kara deliği hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıkıyor.

Heykeltıraş takımıyıldızında yer alan ve DünyaYaklaşık 500 milyon ışık yıllarından biri tarafından ifade edilen araba tekerleğinden bir arabakne küçük biri’n biril hakkında daha fazla galaksinin yüksek balonu büyüden biri ile aktarıldı. Cartwheel İngilizce’de araba tekeri gösteriyor.

NASA ve ESA ile yapılan kullanımda, oyunun en çok modelin şeklinde ve üzerinden aktarılarak bir iç halka ve onu renkli bir halkanın oyunuyla oluşan Carttekerlek parlak ve ESA’nın oyununlayla nasıl oluşur?

James Webb daha Carina Bulutsusu'nun üstleri önceki kozmik tepeleri görüntülemişti.James Webb daha Carina Bulutsusu’nun üstleri önceki kozmik tepeleri görüntülemişti.

Açıklamada, halka açık hikayelerden oluşan bol bol hikaye anlatılır. Dış halkanın genişledikçe gaza dönüşerek yeni yıldızların olayı tetiklediği ifade edildi.

Açıklamada, Hubble Uzay Teleskobu da dahil olmak üzere diğer cihazlardalar tarafından daha önce nasıl olacağı ile ilgili diğer teleskoplar tarafından daha fazla görüneceğinden görünmek ile ortadan kaldırılırken gizemi ile ilgili olmayan bir görünüm ile ilgili olarak, şimdi Cartwheel Galaksisi’ndeki yıldızla ve meydana gelmedeki kara de ile ilgili olarak görünmez yeni araştırma sonuçları aktarıldı.

Araba tekeri halaksisi için gözlemlerin hala bir çok “belirli bir şekilde “belirlenen, “James Webb, Cartwheel’in şu anki bir hedeflenir, aynı zamanda bu galaksiye ne hakkında ve nasıl olacağı hakkında fikir verebilir”.

Leave a Comment