İşte Yeni Tasarım ve Özellikler

Google, uzun bir süredir Gmail için yeni bir yeniden tasarımı açtı. Gelin, yeni ve Gmail’e gelen kullanıcı profili bakalım.

Günümüzün en çok kullanılan e-posta hizmetlerinden birisi olan Gmail, bugün yeni tasarımının tamamı için yayınlandı. Şubat ayından bu yeni bir kullanıcı üzerinde bulunan şirket, bu günlerden tüm kullanıcılarına açtı. Google’ın Materyal Tasarımı 3 tasarımın dedelerini iyi değerlendiriyor.

Gmail’i ziyaret eden kullanıcıların ilk fark yardımları, özellikle sol menüde yer alan metinlerin birbirine daha yakınlaştırılmış olması. E-posta listelemesinde bir müdahalede bulunulmazken, tüm ayrım bölümleri bloklar çok daha yuvarlatılmış kenarlarına sahip. En önemli kolaylıklar menüde.

Karşınızda Gmail’in yeni yüzü:

Gmail sayfasının sol bölümünde yer alan menü, artık açılıp kapanabilecek. erişime açık, menüyü kapalıklarında ücret işaretçisini sol gelecek erkekler için açılıp kapanmasını sağlayabilecek. Bu ortamda ana odakla sadece e-posta listenizde.

gmail

“Ben yeni tasarımı beğenmedim” derseniz, Google için de bir çözüm sunmuş durumda. Eğer yeni tasarımı beğenmemiş, iki beğeni beğenir seyir geri dönebilirsiniz:

  • Sağ üstte yer alan ayarlar ikonuna tıklayın.
  • Orijinal geri dönüşarama basın.

Gmail’de sadece tasarım da değişmiyor:

Yeni tasarımın yanı sıra Google, Gmail aramalarını da olumlu karşıladı. Şirket, bir blog gönderisinde isimleri ve e-posta gönderilerine göre’niyet etmek‘ artık olmayacak ve artık olmayacak’kişiselleştirilmiş‘ sunacağını belirtti. ‘Niyet materyalleri’ ile Google, uygun konu başlıklarına yönelik olabilecek ve Gmail, sonuçlarında arama tam olarak ne aradığınızı anlatacak.

İLGİLİ HABER

Microsoft ve Google, Son 3 Ayda Ne Kadar Para Kazandıklarını Açıkladı: İkisinde de Haberler Kötü

Kaynak :
https://www.theverge.com/2022/7/27/23281237/google-gmail-redesign-ui-opt-out-chat-meet-spaces

Leave a Comment