İstanbul’da sahte polisin evinde cephanelik çıktı!

İstanbul’da veren bir kişi polis tutuklandıktan sonra yakalandı. Bixi tipi bir ağır makinalı tüfek, 4 adet M16 tipi otomatik silah, balistik yelek, çakar ve sahte TBMM kartı ele geçirildi.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü 27 ve 29 Temmuz organize silahçılığına yönelik 2 operasyona imza attı.

İlk operasyon Bağcılar’da düzenlendi. Silah kaçakçılığı yüzünden 2 Temmuzyi takip eden MEYY ve EB adındaki adayları 27’da aldı. Aramalarda, kuru sıkıdan gerçek silaha geçirildi.

SUÇ ÖRGÜTLERİNE SATIYORLAR

Gözaltına alınabileceklerden MY’nin suçune silah temin edilebileceği, EB’nin ise kuryelik olduğu belirtildi.

Ele geçirilmiş silahların, maliyetin ucuz olduğu için tamamince tek silah olarak tercih edildiği belirtildi.

Çete oyun bu silahlarla kullanılabilirler.

SAHTE POLİS KİMLİĞİYLE BAŞLADI

Silah kaçakçılarına yönelik bir operasyon ise 29 Temmuz’da Kadıköy’de düzenlendi.

Polis aracı, teslim polis süsü veren, aracında çakar, siren ve meclis kararı olan bir seçilecek. Şüpheli takibe alındı. Yapılan incelemelerin ardından elde edilen bilgiler doğrultusunda polisine bilgi verildi.

Polis çeteleriyle ilgili olarak değerlendirilen CC’yi gözden geçirecek. Şüphelinin üzerinde sahte polis kartı bulundu. CC’nin adresinde yapılan arama ise polisleri bile şaşırttı.

AĞIR MAKİNALİ SİLAH

Girişinde bulunan evin bir silah atölyesi gibi sahip olduğu anlaşıldı. Adreste yapılan aramalarda, Bixi tipi ağır makinalı bir tüfek, M16 tipi namlulu 4 silah, 7 av tüfeği, 1 tabanca, bin 658 mermi, 2 bin 500 av fişeği, 2 balistik yelek, 4 hücum yeleği, 1 tepe lambalı ve siren ele geçirildi.

ÇAKAR VE TBMM KARTI

Şüphelinin çakar ve siren içinde bulunan araçtaki aramada ise sahte bir TBMM kartı ile sahte polis kimliği olduğu da öğrenildi.

ÇETELERE SATACAKTI İDDİASI

Organize polisinin incelemesinde bulunabileceklerin silahları parçaları halinde sahiplenmekte, atölyeye dönüştürülen evde birleştiği anlaşıldı.

Herhangi bir suçu olmayan silahları ne amaçla araştırıldı. Ön incelemede CC’nin silahları üst düzey gruplara yönelik görseller tespit edildi.

TERÖR YÖNÜ İNCELENİYOR

Terörist tarafından de incelendiği belirtildi.

Şüphelinin TBMM kartını polisin aracında arama yapmaması için kullanılmış dediğiniz belirtildi.

Sahte polisler iki işin insanını kaçırmaya çalıştım İlginizi Çekebilir Sahte polisler iki işin insanını kaçırmaya çalıştım

.

Leave a Comment