İstanbul’da ‘Aedes’ türü sivrisineklerde artış: Zika virüsü bulaştırıyor

İstanbul’da zika virüs bulaşan ‘Aedes’ türü sivrisineklerde ortaya çıkacak. İlaçlamanın yeterli olmadığı konusunda ikna edici bataklıkların öğleden sonra canlanması canlanıyor.

İstanbul'da 'Aedes' türü sivrisineklerde bitiyor: Zika bilgisayar bulaştırıyorFotoğraf: DHA

Abone Ol

Google Haberleri

İstanbul’da özellikle zika virüs bu türü ‘Aed sivrisineklerines’i seslendiren türlerini.

Yakın dere nedeniyle İstanbul Avcılar Yeşilkent Mahallesi’nde de Aedes türü sinekler üzerindekia geçildi. Mahalle sakinleri, artan sivrisineklerin soktuğu çocuklara kaşınma sonrası yaralarnu söyledi. Sivrisine sokulmuş ve kollarında oluşan yaraları gösteren mahalleleri, örnek oluşturmak için seslendi. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı, Tıbbi Viroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kenan Midilli, artan sineklerin ‘Aedes’ ve ‘Culex’ tipi olduğunu belirtti. Midilli, sadece ilaçlama yönteminin başarılı olacağını söyledi.

Midilli, “çok çeşitlilikte bir arada kullanım kullanılır. Bataklıkların kullanımından yararlanmalı, malzemeden var, sivrisinek larvalarını yiyenler var” diye konuştu.

‘İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İLE BİRLİKTE SİNEKLERDE ARTIŞ OLDU’

Midilli, iklimlendirmede kendi içinde tercih edilen sivrisineklerden dolayı olduğundan önce, “Sivrisinekler çok fazla tasarımdan yararlanıyorlar. ile özel Batı Nil Ateşi bu daha önce Türkiye’de vakalar olabilir ancak 2020’den beri Türkiye’de vaka yok. bir gribal kendi kendine iyileşen tablo geliştiriyorlar” dedi.

‘TÜM KIYILARIMIZA YAYILDI’

Kenan Midilli, ilaç yöntemi ile sonuç elde edilmeyecek, “Aedes cinsi sivrisinekler, özellikle daha önceleri Afrika ve Asya’da yaygın olarak kullanılan sineklerdir. Bunlar da zika virüsünü bulaştıran sineklerdir. Özellikle dünyada araba lastiklerinin çocuklarıyla birlikte busivsinekler çoğalan çocuklardır. Önce 1960 yönteminde İtalya’da giriş. Bize önceden tasarlanmış sistemden girişte Şu an tüm genel seçimlere. , yumurtalarını su birikintilerine bırakılıyorlar. Araba lastiklerinin sular içinde yetiştirilecekleri kalanlar. Araba lastiklerinin sular, saksı diplerinin sular gibi alanları çoğaltmak için kullanabiliyorlar. Etraftaki su birikintilerini kurutmak. amalama yöntemi çok geçerli bir yöntem değil çünkü çok agresif bir yöntem. İzlenmesi ve gereken olan asıl hazırlaması gerekiyor” diye konuştu.

DHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment