Instagram kullananlar dikkat! Hırsızlıkla suçlanan Mark Zuckerberg’in başı fena dertte: Kasıtlı ve yüzsüzce

Sosyal medya devi yeni bir hakkı hakkı davayı açma. Telifli müzikler sunan Epidemic Sound, Meta’nın kütüphanesindeki müziklerin yüzde 94’ünün lisanssız olduğunu iddia etti. Facebook ve Instagram platformlarında kullanılan müziklerin öne çıktığı belirtildi.

META’YA MÜZİK HIRSIZLIĞI DAVASI AÇILDI

Epidemic Sound isimli bir ses/müzik firması, Meta’ya 142 milyonluk hakkı hakkı açıldı. Kütüphane 35 binden fazla müziğe ve 90 binden fazla sesindene sahip olan Epidemic Sound, sosyal medya devinin bu müzikler lisanssız bir şekilde kullanıldığını söyledi.

Instagram kullananlar dikkat!  Hırsızlıkla suçlanan <a sınıfı=Mark Zuckerberg’in başında fena dertte: Kasitlı ve yüzsüzce” style=”max-width:640px;” class=”lazy” data-original=”https://rss.haberler.com/partner/RssImage.aspx?img= https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/07/meta-veri-hirsizligi-iddiasiyla-bir-turke-dava-acti.jpg?resize=1170%2C657&ssl=1&width= 600&kalite=100″>

Meta’nın müzik öğretmek için söylendiğinde bile söylenebilecek sözler, Meta’nın seslerin 94’ünü oynamaktı olarak iddia olarak

KASITLI VE YÜZSÜZCE

Facebook ve sosyal medya platformlarında müzik hırsızlığı Instagram’dan bahseden Epidemic, “Sınırsızca söylemek” bu saldırganlığı durdurmayı amaçladığını belirtti.

Salgın, Reels dans videoları ilk başta olmak üzere Meta platformlarındaki videodaki şarkıların, lisanssız iddia iddia etti. Dava uzantısına göre sadece bir günde 50 binden fazla ses efekti, 30 bin müzik ise Instagram’a yükleniyor.

Instagram kullananlar dikkat!  Hırsızlıkla suçlanan Mark Zuckerberg'in başı fena dertte: Kasitlı ve yüzsüzce

PARAYLA MÜZİKLERİ KULLANMA HAKKI VERİYOR

Salgın Ses, aylık 9 euroluk içerik oluşturucularına göre müzikleri kullanma hakkında bilgi sahibi değilim. Platforma abone olanlar; bu müzikleri YouTube, Facebook, TikTok, Instagram ve Twitch’te kullanabilir.

Kaynak: Shiftdelete

Son Dakika Dünya Instagram kullananlar dikkat! Hırsızlıkla suçlanan Mark Zuckerberg’in başı fena dertte: Kasitlı ve yüzsüzce – Son Dakika

Bu haber Shiftdelete tarafından hazırlanmış olup Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Shiftdelete tarafından gelen bütün haberler hazırlandığı şekliyle otomatik olarak servis edilmektedir. Bu iyi haberin hukuki muhatabı Shiftdelete eğitimdir.

Leave a Comment