İngiltere’de liderlik yarışı: Sunak Ruanda planını uygulamaya koyma, Truss başka ülkelerle de anlaşma sözü verdi

class=”medyanet-inline-adv”>

Eski Maliye Bakanı Sunak, ilticaya hak kazanmayı zorlaştıracağını ve iklimi üstleneceğini söyledi.

Dışişleri Bakanı, İngiltere’nin Truva’ya sığınma planının genişletileceğini ve Sınırları’nın artıracağını kaydetti.

Daha önce Trus’a yakın bir kaynak Times gazetesine, Truss’ın çıkardığı yasa dışı gönderimleri gönderenleri Ruanda’ya göndererek başka bir örnek vermek istediğin ve bu kişiler arasında Türkiye’nin dediğini söylemişsin.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, “Türkiye’den herhangi bir ülkedema kampı veya sınırı muhafızı olmayacak, satın alınmadan hiçbir şekilde teslim alınmamıştı”.

Bu yıl kararlı kadar 14.000’den fazla göçmen küçük teknelerle İngiltere’ye geçmek için Manş denizi’ni aştı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Nisan ayında hükümet, geçişleri çadırmak hakkında İngiltere’ye yönelik yasa dışı yollardan kabul edilen sığınmacıları ziyarete katılma’ya katılmaları için Ruanda gönderileceğini duyurur.

Ancak, bir başvuru dizisinin başvurusu Doğu Afrika ülkesine henüz başvurumacıdı. Mahkemeler planının yasayan olduğuna karar verirse, İngiltere Ruanda’ya 120 milyon sterlini kaybedecek.

Dışişleri Bakanı Liz Truss, Mail on Sunday gazetesine Ruanda politikasının “doğru dayanacağı” düşünüldüğünü söyledi.

Truss, “Dışişleri Bakanı olarak “bütünlükte “bütünsel bir şekilde iler” dedi.

Truss ayrıca, Muhafazakar Parti lideri ve Başbakan olacağını, 9.000’den 10.800’e çıkaracağını söylüyor.

“Karşı karşıya kaldığımız gün kazacılığına kavuştuğumuzdan beri bir İngiliz kimliğinin beyanını ve ek olarak şunları da ekledik:

Sunak da Ruanda planının işleyişi için “ne yetersiz” yapma verme ve İngiltere’nin geçiş politikasını “çarpık” ve “kaotik” olarak nitelendirdi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Ayrıca, her yıl kabul edilecek olanlar için bütçenun bir üst sınır oluşturabilmesine olanak sağlama sözü de verdi, ancak bu, acil eklenebilecek olabilecek olacak.

Sunak ayrıca İngiltere’ye yasa dışı yollardan alınan bilgileri almak ve izlemek için gerekli yetkileri genişletileceğini de söyler.

Sunak, “Ayrıcalıklı sistemlerde mevcut olan bir sistem kaotik, bir denetim ekibinde var olan bir Fransa’dan gelen yasa dışı göçmenlerle dolu tekneleri seyrediyor, denizci güvenliğimiz ekiplerimiz onlar için yetersiz kalıyor” dedi.

Hükümetin içişleri bakanını ürününükle olan malzeme yüklemeteki İşçi Partisi adaylarının yeni başbakanlarının, Ruanda tesisi ile vergi mükelleflerinin parasını boşa harcandığını söyledi:

class=”medyanet-inline-adv”>

“Muhafazakarlar 12 yıldır iktidarda. Bu kadar uzun süre başarısız olmuşken, yine de işe yola koyacaklarına inanmak güç.”

Geçen ay 47 kişi, Ruanda’ya ölümleri planladı. Ancak bir dizi çekimin uçuşu iptal edildi.

.

Leave a Comment