İngilizler duyurdu! Arda Güler Arsenal’in radarında

Golcü ve stoper yapacak olan Fenerbahçe’de kadrodaki oyunculara da teklifler yapmaya devam ediyor. Son olarak performansla tüm Avrupa’da ses getiren Arda güler ile ilgili sıcak haberler geldi. Ligde’nin yıldızı parlayan genç genç’e ilgi duyulan kişiler, Premier Lig ekibinin tanıtımının tanıtıldığı duyurulmaktadır.

ARSENAL ARDA’YI İSTİYOR

Daily Express’in haberine göre; Transfer mücadelesini sürdüren Premier Lig ekibi Arsenal, Arda Güler’i anlaşma katmak için anaokuluna geçtiler.

Arsenal, West Ham’ın Bowen için 70 milyon Euro’nun satın almak için daha ucuza bir transfer için hazırlıklara başladı. Mikel Arteta’nın 5 kişilik ömrü Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler de var.

ARDA GÜLER TEHLİKESİ

Yaklaşık 5 ay önce Fenerbahçe ile 3 yıllık yeni sözleşme yapan Arda Güler’in ilk sene 20, ikinci sene 25 ve çocuk sene 30 milyon Euro’luk serbest kalma burada bulunuyor.

Arda Güler’in oyunundan yararlanmadan çok küçük bir miktarla de var.

Bir sezonda en az 1500 dakika oynaması olan Arda Güler’in bu hayattan az forma giymesi durumunda Fenerbahçe’yi büyük bir endişe bekliyor.

Zira söz konusu senaryoda 17 Arda Güler sadece 5 milyon Euro’ya serbest kalacak.

Fenerbahçe forması ile Süper Lig, Avrupa Ligi ve Konferans Ligi’nde toplam 16 maça çıkan Arda Güler, 3 gol atarken 4 de gol pası geçirmeyi başardı.


Sezer Yavuz
Haber7.com – Spor Editörü

Haber 7 - Sezer Yavuz

.

Leave a Comment