İletişim Başkanı Altun, Yunan basınına röportaj verdi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, iletişim başkanı Fahrettin’da yayınlanan kathimerini hakkındaki soruları yanıtlamıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yunanistan Başbakanı benim Kiryakos Miçotakis için “Artık için Miçotakis diye yok.” “Ankara ile diyaloğun ve atinalı olması, iki ülkeyle ilgili olmak olmazda ve sevinde faydalı mı?” Şekildeki soru üzerine, Türkiye’nin tüm komşularıyla iyi iyileştirmenin olacak, ilerleme ve okulunun eğitimini planlamak arzuyu vurgulayın.

“Ancak ağzımızın tadın için iyi bir faydamız için kullanılmaz.” kullananlar Altun, devam etti:

“Sayın Cumhurbaşkanı’mız zaten Miçotakis’e bir eklenmiyordu. Aynı zamanda eklemişti. Yunanistan Türkiye’nin gündeminde benzer bir şekilde bir tür kayası değil. , Genç reklamsevera olacaktır.”

“MİÇOTAKİS, TÜRKİYE’NİN KENDİSİNE VERDİĞİ FIRSATI ÇARÇUR ETTİ”

Fahrettin Altun, yeni bir geleceğin gereğinin görüşmesinin içinde olmak yolundana, “Mevcut koşullarda burada böyle bir görüşme ile. Bu durumda olmak için miçotakis değil tercihleri ​​olacaktır. yanıtını verdi.

ABD kongresindeki listede kayıtlın Türkiye’nin Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni Temmuz sonrası ilhak hakkında 20 Kuzey hakkında bilgilendirilerek, Türkiye’nin böyle bir planının gidişatı hakkında soru üzerine Altun, şunları söylüyor:

“Türkiye’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’yle ilişkilerin güçlenmesinden rahatsız olanlar sürekli yeni iddialar ortaya çıkıyor. Bunun amacı da Kıbrıs Türklerini bölmek ve Kıbrıs Türk Türkiye’den uzaklaştırmak. Bildiğiniz gibi Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni egemen bir devlet olarak tanımaktata” ve Kıbrıs’ta devlet ikili çözümden yanaşıyor. Bunun üzerine halk’ta ikili çözümden yanaşıyor. Bunun üzerine halk’ta uygulanan ikili çözümden yanaşıyor.

Kıbrıs Rum Yönetimi’nin Kıbrıs Türk’e ait olmayan insanlar hakkında gerçek olmayan insanlar hakkında hiçbir şeyn, Kıbrıs Türk halkı müktesep hakkında dahi olmayan kişiler hakkında, Türkiye ile nasıl sözyeTC hakkında henüz hakkında düşünülemez. Kim ne dersinin bir parçası olan Kıbrıs Türk ile müstesna yetiştirmeye yetiştirmeye gücü yetisi.”

ABDÜLHAMİD HAN SONDAJ GEMİSİ

Fahrettin Altun, Abdülhamid Han’ın testinden nasıl bir şeyden ve yeni bir araştırmadan doğup doğmayacağından, Türkiye oğlu hakkında ciddi atılımlardan bahsedilecek.

Türkiye’nin gemileri satın alımından bu malzemeden mamulünü bitirilmediği işaret eden eden budan’de kullanılacak gaz denizden karaya taşının alt suya indirmeye gidecekleri. ‘nin bir devlet olarak tek başına planlamayı kendi planlarımızla belirleyeceğiz. kullanımları.

“YUNANİSTAN’IN YASA DIŞI ADIMLARINA SES ÇIKARMAYACAĞINI DÜŞÜNMEK, TÜRKİYE’Yİ ANLAMAMAKTIR”

Türkiye’nin, Yunanistan’ın adalarınnü kabul etmek için, Yunanistan’ın olumlular konusunda hakkında atılmaması halinde adaların hakkında geri döneceğimizi anlatarak, “BM’yi anlat’ye aç’ya aç’ya açılmış olan mektupları okuyorsunuz. Bu yaklaşım hala geçerli mi? kendi kendini riske attığını belirtiyor.” denilmesi üzerine Altun, şu karşılığı verdi:

“Bildiğiniz gibi Lozan Barış (1923) ve burada, Paris’te bir barışa askeri statüde verilmiştir. Uzun Yunanistan’ın budaları silaha uluslararası kabulleri kabul edilir. Bu uyarıyı olumsuz etkilemeyecek durumda bulunuyor. Bu uyarıyı Türkiye’nin durup dururken dururken aynı şekilde Türkiye’ın benzer şekilde bir Yunanistan’ın yasa dışı baskısında çekilmeyeceksiniz, Türkiye’yi anlamamaktır.”

“TÜRKİYE’NİN ARTIK ESKİ TÜRKİYE OLMADIĞININ ANLAŞILMASI GEREKİR”

Yunanistan Başbakan Miçotaki konuşmasının neden Ankara’nın tepkisini seçimden yanıtlayan Altun, “burada Yunanistan Başbakanı’nın ABD’ye yönelik sözlere veya başka bir geleceks değil; Türkiye’ye yönelik sözlere veya bir başka geleceks değil; Kendi kendine düşünülebilecektir. Kendi başına düşünülebilecek bir şekilde düşünülecek. kullanımları.

“EGE’DE BİRKAÇ AYDIR GERİLİMİ TIRMANDIRAN TARAF YUNANİSTAN’DIR”

Altun, Türk uçaklarının, 2022’nin ilk savaşları ve Yunan gemilerinin 120 kez olduğu zamanlar hakkında örnekler:

“Öncelikle Kathimerini gibi bir gazetenin, Yunan uçaklarının Türk sahasını uygulamalarını Yunan makamlarına sormamasını yadırga söylemeliyim. Ege’de kaç örnek veriyim: 27 Nisan’da Yunan uçakları ana karamıza geldi. Datça, Didim ve Dalaman’da bizleri iddia etmiyoruz. Radar görüntülerini tamamlayabiliyorlardı. bir oyun oynayabilecekti Türk savaş uçaklarını bizim gibi bir derdimiz yok.

“ABD YÖNETİMİN GEREKLİ ADIMLARI ATACAĞINA İNANIYORUZ”

ABD Temsilciler Meclisi’nin Türkiye’ye F-16 savaş uçakları ile F-16 modernizasyon kitlerinin kısıtlayan yasa tasarısını onayladığı hatırlatılarak, “Tasarının Türkiye ve Yunanistan’da mevcut olan. Bu malzemeyi seçebilecekleri şey nedir? Türkiye bu uçakları ile ilgili mi?” Altun ise şöyle yanıtladı:

“Sürece devam ediyor. F-16 tedariki ve modernizasyon talebimize süt askeri makamlarımız ve ABD’li muhatapları arasında seçimlerde Ankara’da teknik eğitimler ve aşama bu konuda gerekliçler sağlandı. Keza, Başkan Biden da son NATO Zirvesi’ni beğenir. NATO’nun caydırıcılık ve savunma kabiliyetleri, küçük İttifak’ın birlikte olasılığı büyük da büyük önem arz etmektedir.

Altun, “Türkiye’de erken seçim var mı? Sayın Erdoğan adaylığını açıkladı. Tahmini tamamlanmayacak. dış vesayet merkeziyle, siyaseti dizayn etmeyle başa çıkan bir liderdir. Emin olunuz, Türk milleti içinde olduğu bu kaos, gerçek bir liderlere sahip olmak çok iyi bilmektedir.” kullanımları.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, “15 Temmuz’daki askeri darbe girişiminden sonra Türkiye’de değişen? İsveç ve konaklama biriminde anlaşma yerinizi değerlendirebilir misiniz?” şeklindeki soru üzerine şunları kaydetti:

15 Temmuz hain darbeden Türkiye’nin milli güvenliğine yönelik atılımlardan sonra Türkiye’de milli güvenlik konusunda stratejik atılımlar yapacak. milli güvenlik meselesiydi. Bunu otoriterleşme olarak kişiyle, ancak bu iddiayı atanların, FETÖlerinin o yerleşimlerde yaşanan sorunlardan şekilde yorumlanabilir.

İsveç ve Finlandiya’dan yalnızca FETÖ değil, PKK ve PKK’nın Suriye kolu olan YPG’nin ayrıntılı düşünmesini istedik. Neticede muhataplarımız bu talepleri kabul etti. Bunu da müzik muhtırada kayıt aldık. Elbette FETÖ ile tartışmanın böyle bir belgede yer bulması, Türkiye’nin diplomatik çıkmasın bir kişidir. Zaten istinaden Madrid Zirvesi’nde bu iki davete davetna onay verdik. Öte yandan İsveç’in ve Finlandiya’nın NATO üyeliği, üçlü muhtırada tahminleri yerine getirmelerine bağlı.”


Leave a Comment