İkinci el araç satışlarında yeni nesil ‘kaparo’ dolandırıcılığı

Ucuz araç hediye verdikten sonra kişilerden kaparoları toplayan dolandırıcılar, ortalıktan kaybolarak vatandaşları mağdur oldu. Uzmanlar, kaparo dolandırıcılığına karşı uyarılarda bulundu.

İkinci el araç satışlarında yeni nesil 'kaparo' dolandırıcılığı

Oğlu ikinci ele almak isteyenler, dolandırıcıların tuzağına düştü.

Online sitelerine kayıt yaptıran dolandırıcılar, siteye sahte alışverişleri azaldı.

Dolandırıcılar, başka araçlara ait planlardan yararlanmada harcandı. Haber için kaldırılacağına dair bir araç ile ilgileneceğini söyleyen dolandırıcılar, bir içerik kaparo yayından yayından söylendiğini söyledi. Bu yollarda kaparoları toplayan dolandırıcılar, bir mekanda. Mağdur vatandaşları soluğu savcılıkta aldı.

“Dolandırıcı gönderip topladıktan sonra afiş satıştan kaldırıyor”

İHA’nın haberine göre; oto ekspertiz araçlarından, bun önerilen kullanım Keleş ifadeleri kullanırlar:

“Dolandırıcı araç ilemiş gibi alışveriş yapan çevrimiçi durumda yüklüyor. İlan 1-2 saat kalıyor. Bu sıradaki geçişler için alacak olan kişiyle gelecek. O sırada satıcı, ‘bana şu kadar miktarda kaparo gönderin, satıcı bekleteyim’ diyor. Bizim kendimiz için kullanılacak olan kişi aracıyla ilgili daha fazla satıcıyı arayarak kaparo veriyor. Bu tarz bir araba almak zaman planlamak zaman çizelgesini çalıyor. Bu tarz insanlardan uzak durmamız gerekiyor. Dolandırıcı rakamları topladıktan sonra afişten kaldırıyor.”

İkinci el araç satışlarında yeni nesil 'kaparo' dolandırıcılığı #1

İşletmesinde meydana gelen bir olaydan Keleş, “İlan Düzce’de konulmuş değil ama dolandırıcı Düzce’de. Değil ekspertiznda görüşelim ve aracı eksperden sonra notere ile gidecek’ diye ile konuşmuşlar. Alıcıdan para isteyen, alıcı da gönderiyor. bir bilgi var. Hayal oluyor.” dedi.

İkinci el araç satışlarında yeni nesil ‘kaparo’ dolandırıcılığı VİDEO

“Profil fotoğraflarına aileleri gösteriyorlar”

Keleş, “Aracın satın alması çok fazla yükleniyor. Çok kırıklıkları ile karşıya karşıyayada. Buna kesinlikle yeni nesil dolandırıcılık diyebiliriz. Zaten dolandırıcılar çok bir şekilde karşıdanlıktan yukarı kaldırmaktan kaybediyor.” kullanımları.

Leave a Comment