Hollanda, tehdit edilen bilim insanlarını korumak için harekete geçiyor

Hollanda bilim insanı

Getty Resimleri

Hollanda hükumeti, ilk saldırı sistemleri, aşı sistemlerine karşıt virüslerine karşıt kişilerin kişi olmak gibi, tehditler bilincine sahip kişiler için daha güvenli bir ortam için hazırlık için harakete geçiyorlar.

Eğitim, Kültür ve Bilim Robbert Dijgraaf, bu amaçlamadan itibaren bir yardım hattı oluşturulacağını açıkladı.

Yönetici Halk Sağlığı ve Enstitüsü (RIVM) Başkanı Jaap van Dissel başta olmak üzere, yönetimde yer alan bazı bilim adamlarınız, sık sık tehditle karşılaşıyor.

Hollanda Ulusal Güvenlik ve Terörle Koordinatörü (NCTV) Analizi Demokrasi başkan yardımcısı Nikki Sterkenburg da, sınır aşırı sağcı Forumu Partisi (FvD) tarafından eleştirilmesinin ardından sosyal medyada hedeflenmek geldi.

Hollanda Eğitim, Kültür ve Bilim Bakanı Dijkgraaf, bilim insanlarının tehditlerinden “can yakıcı” olduğunu vurguladı.

“Maalesef bu daha fazla olması gereken almamız gerekiyor” diyen Hollandalı bakanı, sonbahardan itibaren bu gerçek olacak.

Hollanda’da yayınlanan AD gazetene geliştirici Dikgraaf’ın kendisine yönelik, Hollanda Üniversiteler Birliği’ne başvurmak için “güvenli.nl” internet sitesi hazırlıyor.

Bakan Dijkgraaf ‘a göre, yılda açılacak site ve ilgili altyapı, saldırıya uğrayan bilim insanların için hayata öncülük edecek.

Hollanda’da daha önce de, geniş kapsamlı insanların güvenliğinin korunması, bir bakıma yakın kapsamlı eğitim hizmetleri.

Benzer uygulama tehlikeli insanlar için hayat geçirilecek.

Ayrıca hükümet, bilim insanlarıa nasıl daha var bir çalışma ortamı sunulabileceği konusunda daha fazla araştırma ve çalışma yapmak istiyor.

Bu Avrupa’da ve yetiştirilecek olan dejk Graaf, “Dünyanın her yerindeki bilim yapabileceğini gördüğünü görmekte. Bilim adamlarının güvenliğini bir şekilde kullanabilmeli ve bunu toplumla tartışmaktan çekinme”.

Hollanda İnsan Hakları Enstitüsü de insanlar ve insanlar için açıklama yapacaktır.

Enstit unutulması gereken bir şey.

Yüksekte bilim dalındaki “ScienceGuence” tarafından geçen yıl yapılan bir araştırma, yüzde 43’ünün son 5 yıl içinde önden gelen kişi tarafından sözlü olarak ya da başka bir şekilde sorudan ortaya çıktı.

Üniversiteler, bilim insanlarının yanı sıra, karşı karşıya gelebilecek sosyal yardımlarını atlatmak için.

Leave a Comment