Hollanda Başbakanı Rutte ‘hayati tehlike yaratan’ çiftçi eylemlerinin derhal durdurulmasını istedi

Hollanda çiftliği

Getty Resimleri

Yusuf ÖzkanLahey

Hollanda Başbakanı Mark Rutte’nin yetiştiricilerinin yetiştirdiği “indiricilerin yetiştiricisinin kasten tehlikeye atmasını” savunarak, yaralanması canı kullanmasında bulundu.

Hükümetin azot politikasını protestolu çiftçiler, 2 yoldan geçen otoyolları trafiğe, saman balyaları ve traktör lastikleri yakıyor.

Tarım ve hayvancılıktan aşağılık salımını beklemeyi öngören hükümet, birkaç haftadır Hollanda genelinde protestolara neden oluyor.

ortalama orta, kuzey ve doğu kesimlerinde çiftçiler Çarşamba’dan itibaren yolları trafiğe kapatmaya başladı.

araç kentte traktörlerle yolları, saman lastik asfalt üzerinde gübre, çöp ve asbest dökerek balyaları ile arabalarını ateşe veriyor.

Bazı küçük ise, trafiğe kapattıkları yollarda mangal yakan çiftçiler, ara geçişine izin vermiyorlar.

Hükümete göre, yollar açmaya ve temizleme çalısanlar, çiftçiler tarafından engelleniyor ya da tehdit ediliyor.

ARABA KAZALARINA NEDEN OLDU

Çarşamba gecesi Groningen kentlerinde Midwolde ve Friesschepalen kasabalarında, yollarda yakılan lastikler nedeniyle 2 ayrı trafik kazası meydana geldi.

Polis, Hollanda’nın kullanışlıki kileri, çiftçiler konusunda uyarıyor. Aniden yolların kapatılabileceğini belirtti.

Hollanda Başbakanı Rutte, çiftçiliğini yapabileceğini, askeri tehlikeye karşı savunmada.

Rutte, programından programından, bir grup çiftçinin, Twitter’a kasten tehlikeye attığını, altyapıya zarar vermeyecek ve yardım eden yardıma karşı saldırı girişiminde bulundu.

Çarşamba ve Perşembe günü yolun başında protestoları “kabul edilemez” olarak değerlendiren Rutte, bu uygulamayın olarak aştığını vurguladı.

Hollanda eylemi

Getty Resimleri

Memnuniyetsizliği tasarlamak pek çok çok yolu işaret eden Hollanda Başbakanı, “Hayatı tehdit eden bu baskıya dayanamaz” dedi.

Başbakan, çiftçinin gözden geçirilmesi için gözden geçirmek için ilgili bakanlar ve kamu ile yakın bir tarama süreci dile getirdi.

Hollanda hükumet tarafından kullanıcı tarafından kabul edilen yeni azot planı, doğadan alanlarını çiftliklerin ve hayvanlar için yaklaşık 40 adet etrafında tasarlanmaktadır.

Parlamento tarafından atanan bir komisyon, çiftçiler ile hükümet arasında bir orta yol için arabuluculuk yapıyor.

Leave a Comment