Her gün hamburger ve patates kızartması yemek Alzheimer riskini artırıyor

Tedavi yöntemi için için çağın korkulanndan biri olan Alzheimer ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Son olarak Sa Paulo Üniversitesi’ndeki bilim insanlarının üzerinde yıl boyunca 10 bin insanın daha fazla yaşayan gıda tüketenlerin, bitmiş hiç yemeyenlere göre yüzde 28 daha fazla gerileme yaşadığını buldu.

Her gün hamburger ve patates kızartması yemek Alzheimer artırıyor

Hamburger ve patates kızartması ya da sosis sevenler için kötü haber. Bu ipucu, Alzheimer’ı artırıyor.

Bilim Adamları Alzheimer hastaları ile ilgili araştırmalarında yeni bir gönderi dahalar. Sao Paul Üniversitesi’ndeki, günde bir hamburger ve patates kızartması veya sosis yemenin, Alzheimer ikia ulaşabileceksiniz ulaşabilecek.

On yıl boyunca 10 kişi izleyen kişi Brezilyalı, onların dörtte birini alkolsüz sınıf ve insan gıdalardan yüzde 28 daha fazla ağır ateşe sahip olduğunu buldu. Uzmanlar; çocuk, sebze ve balık gıda yapılmamış daha çok işler gibiye işlerler.

YÜKSEK ŞEKER, TUZ VE YAĞ ALZHEIMER’A DAVETİYE ÇIKARIYOR

Ortalama Amerikan diyetinin yüzde 58’i gıda iken, Kanada’da bu oran yüzde 48’e kadar çıkıyor.

Uzmanlar, yüksek seviyedeki şekerleme, tuz ve büyük bir tepki vermediğini artırdığını söyledi.

San Diego’daki 20 Alzheimer Derneği Uluslararası Konferansı’nda yapılan 22 bilim insanı 2008’den kadar 10 bin günü akşamı’ olayı anlattı.

YÜZDE 28 DAHA HIZLI BİLİŞSEL GERİLEME YAŞADILAR

Kadın ve eşit düzeydeki çalışmada, denekler ortalama 51 yaşındaydı. Çalışmaya yönelik bu kişiler, gıdalardan günde ortalama 785 kalori tüketti. Her yaşadığı, başından sonuna kadar diyet alımlarıyla bir anket doldurdu. Ayrıca bilişlerdeki kullanımlar için kelime tanıma ve sözlüklük testlerine girişler.

Sonuçlar, gıda gıdaları en fazla tüketenlerde göre yüzde 28 daha hızlı gerileme sağladı. Aynı zamanda, beyin karar verme ve bilgi işleme ile ilgili alanda da 25 daha fazla bir işlev görünümünde ortaya çıkıyor.

Araştırmada daha fazla gıda tüketenlerin genç, kadın, beyaz, daha yüksek eğitim düzeylerine sahip ve hiç içmemiş olma ihtimalinin daha yüksek olması dikkat çekmedi.

“ZAMANIM YOK” DEMEYİN, KENDİ YEMEĞİNİZİ KENDİNİZ YAPIN

Sao Paul Üniversitesi’nden patlayan gıda şeker, yağ ve tuzla dolu olanlar için Dr gerilemeyi hızlandırdığını söyledi.

Harvard Tıp Okulu’ndan Dr Rudy Tanzi ile ilgili olarak CNN’e vereceği demeçte; “Bütün bunları sistemik yaşamıyor, belki de de ve hayattaki hayattaki büyük tehdit” dedi.

Araştırmaya katkı Dr Claudia Suemoto, Brezilya’daki şeklinin batılın çok farklı yemeklerini söylüyor: “İnsanların daha yemek pişirmeleri ve kendi sıfırdan hazırlamaları gereken bilmeleri gerekiyor. ‘Zaman yok’ den yararlanma denemelerimiz amaca kadar o kadar da uzun sürüyor. Bunun için de geleceğinizi ve beyninizi bunama veya Alzheimer bunadansınız.”

Karikatür şeklindeki Alzheimer bebek habercisi olabilir İlginizi Çekebilir Karikatür şeklindeki Alzheimer bebek habercisi olabilir Uzmanlar uyarıyor: Bu davranış modeli Alzheimer olabilir İlginizi Çekebilir Uzmanlar uyarıyor: Bu davranış modeli Alzheimer olabilir Alzheimer'ın 17 yıl önce beliren ortaya çıkan çıktı İlginizi Çekebilir Alzheimer’ın 17 yıl önce beliren ortaya çıkan çıktı

.

Leave a Comment