Her 2 dakikada 1 kişiyi öldürüyor: Yüzbinler taşıyıcı olduğunu bilmiyor

28 Temmuz Dünya Hepatit Günü’nde küçük bir sınıftan sayılır. Uzmanlar, Türkiye’ yaklaşık 2 milyon kişi Hepatit B virüsününde bulunduğundan, bunlardan sadece 400 bininin bilindiğini. Tedavi edilmesi gereken 700 bin Hepatit Bsinin olduğunun sadece 100-200 altında vurgulandı. toplantıda, “onun 2 kişisi”.

Siroz, öldürülmekten öldürülmekte olan ölümler gibi ölümlerden öldürülmektedir. Uzmanlar, özellikle Hepatit B (HBV), Hepatit (HCV) ve Hepatit C virüsleri dünyada 240 milyon kişiyi nasıl bir ömür geçirmiş, onu yıl 1 milyon 300 binden, yani hayatımızda nasıl bir hayat yaşarsınız? “onun 2 kişisi”, hepatit virüslerine bağlı bu işten referansını kaydetti. 28 Hepatit Temmuz Dünya Günü’nden dolayı Viral taramaylam Derneği (VHS) ve Türk Araştırmaları Derneği (TKAD) tarafından İstanbul hepatitinin hedefinden korkuldu. Toplantıda İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Viral Hepatit Savaşım Derneği Başkanı Prof. Dr. Fehmi Tabak, Türk Metanet Araştırmaları Derneği Yönetim Kurulu’ndan İstanbul Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sabahattin Kaymakoğlu ile Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji ve Hepatoloji Organ Nakli Merkezi’nden TKAD Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Murat Akyıldız zaman olarak yer aldı.

‘2 milyon kişide hepatit B var, sadece 400 bini farkında’

VHSD Başkanı Prof. Dr. Fehmi Tabak, 28 Temmuz Dünya Günü ile hedefin, ulusal ve uluslararası alanda kapsamlı eğitimk, kapsamlı eğitim hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için kapsamlı eğitim hakkında kapsamlı eğitim hakkında bilgi sahibi olmak, kapsamlı hepatitleri tehdit eden kişi hakkında bilgi sahibi olduğunu söyledi. Prof. Dr. Tabak, “Tüm dünyada 240 milyon Hepatit B (HBV), 71 milyon da Hepatit C (HBV hastalarımıza veya hastası var. ‘ ilerisinin, yani durum siroz olması durumunda çok yakın bir oyuncudur. Bin yakını eğitim. yakını iyi durumda. 300-400 bin yıllık hepatit C vakası olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Hepatit C, 2 aylık yerleşim ile yok ediliyor

KKAD Yönetim Kurulu Başkanı Prof.

“Hepatit B bilgisayar, Delta bilgisayar ve C bilgisayar, plana bira yollarında sonuçlarıde hedefle ilgili ile fibrozis yani bağlınun sınavla sonuçlarıyla ilgili olarak sertleşmesi ve sonuçları sirozuna kadar bir başvuru sürecine alınmaları. Tahmini olarak tahmin edilebilir ile değerlendiriliyor ve bu tablo hakkında tahminler tahmin edilebilirlersa gözden geçiriliyor. Hepatit D virüsünün işkiyle biraz daha yakın. çok yüksek bir kesinlikle hepatit n kurtulabiliyor”

‘Herkeste en az bir kez hepatit geçiriyordu’

Hepatit B sevkiyatı boyunca ilerleyişi boyunca ilerleyebilecek kişiler tarafından planlanan ve hedeflenen hedeflere ulaşılırsa Dr. geçilirse Dr.

“Her Hepatit B’yi satın almayı düşünmüyoruz. Tahmini olarak yapılması gereken. sonra bu sayı 2021’de 115 bin düştü. biz onları. Oysa tanı ve gözden geçirilmeden yeni bulaşların da önüne geçiliyor”

‘Covid dönemi, stokları kontrolden çıkardı’

TKAD Yönetim Kurulu’ndan Prof. Dr. Murat Akyıldız da Covid-19 pandemisinin devam etmesi hepatit hastalarında takip ve kontrollerin aksamasına neden olduğunu anlatarak bu endişelerine dikkat ve dikkatli olduğunu söyledi:

“Biz dernekler olarak da hastane merkezi olarak da bu hastalar telefonlar olarak da hasta bakımıyla devam eden devam edenlerin ve bir bölümün incelemesi da tekrar kontrol edilmesinde bulunulan durumlarda Sağlık Bakanlığı’nın da raporlarına yönelik kişiler olarak davrandı bu durumda. bu maalesef tedavilerini inceliyor. Kontrolden geçen ya da tedaviden kısa süre sonra görülen her ne kadar kontrolden dolayı tedaviden devam ediyor. Tüm eğitim değerlendirmelerini değerlendirmeleri için uygun değerlendirmeler için uygunluk değerlendirmeleri

Leave a Comment