Hemen yapabileceğiniz dört basit testle beden sağlığınızı ölçün

Doktorlar 50’li sıcaklıktan sonra genel sağlığımız konusunda kendimizi’ artırmamızlı söylüyorlar. Tanıyı koyan, işletmeyi yapan doktor. Ancak hemen hemen hazır dört basit testle, genel de beden tasarımız hakkında bir genel fikir sahibi olabilir.

The Wall Street Journal gazetesi dört o testi derledi:


Fotoğraf: Mihail Nilov/Pexes

Tek ayak üstünde durma testi

Spor ve eğlence araçlarından Claudio Gil Soares de Araújo, 70’lerden oluşan birisinin 10 saniye boyunca tek ayak üzerinde durabilmesini söylüyor.

Dr. Ara, British Journal of Sports Medicine’de yayınlanan, orta yaşlı ve yaşlı yaştan 10 saniye boyunca tek ayak üzerinde ayakta durabilme yeteneğiyle, daha uzun süre yaşayabilecekleri gözlemlemeyi deneyen baş hedefle.

Onunla, dengenizi kaybetmek için karşınızda tutunabileceğiniz bir yakınlık. Kollarınızı ve dirseklerinizi otomatik olarak yanlarınızdan, kaldırdığınız adımlarınızı baldırınızın yanında. baldırın için. 10 saniye boyunca statik bir işi koruyamıyorsanız, ‘Fitness’ seviyeniz hakkında bir fizyoterapiste veya doktora muayenehanesi. Dr. Ara’yı önerme.

Oturkalk testi

Ellerinizi göğsünüzde çaprazlayın. Kolsuz bir koltukta oturun, kalkın ve tekrar oturun. Bu hakları beş kere üye. Ne kadar sürüyor?

Doktor Natasha Bhuyan, 60’larındaki ortalama bir kişi bu diziyi 11,4, 70’lerindeki bir kişi 12,6 ve 80’lerindeki bir kişi 14,8 işlemi tamamlayabilmesi söylüyor. Bu zaman, geniş bir veri seti taranarak belirlenmiş.

Dr. Bhuyan, tek ayak üstünde durmanın üzerinde uzun süreli sağlık açısından önemli bir ölçüm ve sertliğin habercisi olan dengeyi ölçtüğünü söylüyor. Test ayrıca alt ekstremitelerdeki güç de değerlendiriyor.

şınav testi

Çekilebilir şınav sayısı, kas-iskelet durumuz hakkında bilgi veriyorlar. Tabip Birliği’nde 2019 yılında yapılan, ortalama yaşı olan 40 olan bir öğrenci arasında, seçimden 10 şınav seçebilecek, seçilemez, öğrencilerden olan herkesten daha yüksek olduğunu buldu. 40’tan sahip olabileceklerse üstlerinin üstlerinde.

Mayo Clinic Robert ve Arlene Kogod Yaşlanma Merkezi direktörü Nathan LeBrasseur, 50’li ve 60’lı yaşlarında da 10’dan fazla şınav çekemeyen gençlerinde ‘muhtemelen güç ve verimliliğinden faydalanmak’ söylüyor.

Bu konuda sadece üzerinde. Dr. LeBrasseur, aynı eşiklerin kadınlar için öngörülmesini sağlayıp sağlamayacağınızı söylüyor. Kas üzerindeki olumlu görüşleri ve kadınlar için olumlu, kadınları hakkında daha fazla çalışma hakkında olmadığını belirtiyor.

altı dakika yürüme testi

Fotoğraf: Pexels

Bu testte, altı dakika içinde ne kadar yürüyebildiğinizi ölçün. Doktorlara göre 350 metre ya da daha fazla yürüyememek bazı sağlık sorunlarına işaret ediyor olabilir.

Egzersiz, pratik ve pratik sağlığınıza süte dayanabilir ve zinde hakkında hakkında bir fikir verebilir.

Leave a Comment