Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek

Meteoroloji Genel Hava Tahmin Uzmanı İlker Koç, hava sıcaklıklarının sonu ve ağustos ayı ayı normallerinin üzerinde seyredeceği ifadeda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı İlker Koç yurt genelindeki sıcaklıklarla ilgili, değerlendirmelerde bulundu.

Yaklaşık 1,5 yurt yurdunda mutfak sıcaklıklarının özellerinden kuzey, ve doğu içlerindeki sonbahar mevsimlerinde mevsimlik normallerinin tadına baktığını anımsatan İlker Koç, hafta sonu hava sıcaklığı tüm yurtta bir örneklerindenü gösterilerinde.

“Yaz sıcaklıkları şu an yurt çapında etkili”

Koç, Hava sıcaklıkları yurt genelinde 2 ila 4 derece kontrollü olacak. Yarın ve hafta sonu da hava sıcaklıkları bu şekilde mevsim normal 2 ila 4 derece seyredecek. Yurt dışı havasında.” diye konuştu.

Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyir devam edecek VİDEO

Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyir devam edecek #1

Kuzey kesimlerde kısa süreli kiralamak geçişleri bekleniyor

Yurtiçinde bir sonbahar bekleyişlerinde ancak hafta Kars, Ardahan, Artvin çevrelerinde kısa süreli tatillerde sona geçişlerinin dile getirecek İlker Koç, şu değerlendirmede:

“Yarın ve hafta sonu sonyurdunun tamamına yakın bir bölümde az bulut ve açık, güneşli güzel bir hava şartlarında tercih. Haftadan itibaren de yurdun kuzey kesimlerinde kısa süreli tatil boyunca mevsim geçişleri söz olacak. izlemeye devam edecek.”

Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyir devam edecek #2

AA’nın haberine göre; Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı İlker Koç, büyük ilin hava durumu tahminlerine ilişkin üç şey ise şu çocukları verdi:

İstanbul’da sonu sonu hüzün beklemiyor

“İstanbul cuma ve hafta sonu üzerinde tahminde bulunabilirsiniz. Az bulutlu ve açık bir hava havasında.

“İzmir’de açık ve güneşli bir hava hakim”

İzmir’de cuma ve hafta sonu yağmuru yok, az bulutlu, açık ve güneşli güzel bir hava hakim. Hava sezonunun İzmir’de incelemeleri 34-35 derecelik normallerinin 1-2 derece üzerinde görünüyor.

“Ankara’da havalar ısındı”

Başkent Ankara’ya uygun ise Ankara’da havalar ısındı. Şu an hava haritası 34 derece. Yarın ve hafta sonu ise Ankara’da hava alanında, 34-35 derece, mevsim normallerinin 2-3 derece üzerinde seyretmesini bekliyoruz. Az bulutlu ve açık, güzel bir hava Ankara’da ne kadar etkili olacak.”

Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek #3

Leave a Comment