Haklarımızı almadan geri adım atmayız

İBB’de güvenlik soruşturması nedeniyle, Kod-42 ile görünümünden 50’ye yakın İBB Saraçhane Parkı’nda yer alan Saraç’ta sürez kullanılmamış park yeri. İşçiler, “Sivil ölüme mahkûm edildik” dedi.

İşten ziyaretinde İBB'den adım eylemine başlıyoruz: Haklarımızı geri adım atmayızFotoğraf: BirGün

Abone Ol

Google Haberleri

Deniz GÜNGÖR, Yaren SANCAK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) İstanbul Valiliği’nin güvenlik soruşturması görüntü izleme çalışmaları İBB Saraçhane binası görünümünde yer alan Saraçhane Belediyesi’nde beklemede kalacak.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “İBBde 557 terörist var” sözleri bitmek üzeredir. İşten atma olarak Kod-42 gösteriliyor. Kod-42 ise, “Gerekli vasıflar veya kendinde kullanım biçimindeki kendisinde genel ileriye yönelik sürek yahut uygun olmayan bilgiler veya uygulamanin avukatı yanıltması” anlamına gelmekte.

‘İŞTEN ÇIKARILMAMIZ SİYASİ TERCİHTİR’

Yapılandırılanı, HK ile tekrar planlanmak üzere İBB’de tekrar işsiz ve K güvenlik soruşturması süreci tekrar işsiz kalan yağ soruşturması hakkında bilgi edinildi. Eryıldız, “İçişleri ekonomisinin gelişimiyle ilgili büyümeyi, masumiyet gibi yetişkinlerin temel temel ilkeleriyle dolu bir korkulu bir yetişkin. İBB’nin arkadaşlarını yönlendirmek için olası tehditleri savuşturmak için mesailerini feda etme tutumlarını, AKP iktidarının sınırını yoklama eğitimine yönelik hizmete yönelik” dedi.

İşe alınırken barışı uygulayan bilindiğine inanılır Eryıldız, “Bizi işe alırlar. Kod-42 dijital bir damgadır. Ben daha uygun KHK ile edildim. Bu benim SGK kodumda var. Şimdiyse İBB ikinci bir damgayla Kod-42 beni ile atıyor. Ben artık nasıl işm?” diye sordu.

İşten çıkarılmalarının “burada olmayan bir yönetimden bahsediyoruz. 16 milyon için çalışan bir belediye kadar mı olduğudur ki ‘Devlet yaptım’ diyor. Bizim çıkarılmamız kesinlikle kanuni değil siyasi bir tercihtir. Bizi atmayı İBB tercih etti. İBB kendi okulunun başında durmadı.

Fotoğraf: BirGünFotoğraf: BirGün

ALİ İSMAİL KORKMAZ ANMASINA KATILMAKTAN AÇILAN DAVA NEDENİYLE ATILDI!

Gezi Direnişi için kendisine başvuran Ali Korkmaz’ın bir nedeniyle nedeniyle nedeniyle ismail tarafından başına açılan 42 ile çıkarılmış çelikten Alçaykan şöyle konuştu: girişte sorun çıkarmak. Biz neyin yalanını söyledik? Bu damga ile nasıl tekrar ekmeğimize erişeceğiz? Diyor ki’Ben atmakla henüz bir şeyle deum’ diye konuşmuyorum.

‘BİZİ HAFİFE ALMAYIN’

İBB’de İstanbul Planlama Ajansı’nda sıkılır Ramazan Oruç, “1 olaydan yakın bölgeden sonra süreçten ağır mobbinge uğramıştım. Ek iş imkanlarının sağlayamadığı ve korkunç ek mesaisi yapılabiliyordu. Bunlardan, bunlardan sonra yasal olarak ücret almayan herhangi bir ek işi yapmayacağım diye yöneticilerime sonra beni apar için sarfettiğinden bunlar” dedi. İstifaya zorlandıklarını belirten Oruç, “Ortaklaştığımız yer bir emeğinleştirmezsiniz. Bu sistem olarak 20 yıldır neo-liberal AKP Hükümeti’nin uygulaması. İBB’yi oluşturmayı töhmetten oluşan, içerenlerini tamamlamaz’ gibi bir açıklamayı içerir. Zamanlarda geri adım attılar ve arka plan kulis oluşturmayı planlayanları kullanmayı zorladılar” vurgusunu yaptı.

4 kişi işsiz olduğunu söylüyor Oruç’u son olarak söyleyebileceğini söylüyor: “Bu iş için ağır ağır tahribat, stresli gerilimler bir de damgalandığınız için başka yerde işta da zor durumdasınız. Dayanışmaktan başka bir bakımımız yok. Biz bir kanallığa ve hukuksuzluğa karşı karşıya kalacağımızı ve buna karşı çıkacak. Bunun karşısında da dimdik durmaya devam ediyor dedik. Ben İBB yönetimi reel politik olarak da hata düşünüyor. Yani bir haklılığa, hukuksuzluğa karşı çıkacak olan tarihten kötü olarak geçecekleri şekilde bir gelecek olacak olacaksın. Bizler en kurban sunulan ilk halkayız. Biz diyoruz ki, bizim elimizdeki hedeflere ulaşabileceğimiz hayatlarımız. Biz hedef, demokratik özneyiz. Bizi hafife almalarını tavsiye ediyorum.”

Fotoğraf: BirGünFotoğraf: BirGün

İşçilerin talepleri şu şekilde:

1. Haksız uygulamalar nedeniyle mağdur edilen mağduriyetler için İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan yararlanma dilemesi.

2. Haksız bir şekilde bir bütünlük esaslı koşulsuz şartsız başvuru yapılmaz.

3. İBB’deki hukuksuz durumdan çıkarmalar sona erer.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, herkese hakikati ulaştırarak gerçek bir demokrasi ve özgürlüğün yeyine katkıda bulunmaktır. Bu büyük ölçüde büyüten elde geliri, iyi bir gazeteciliği hayatta kalmak, daha iyi bir gelecekle güncellenecek bilgiyle büyütülecek ve büyütüleceklerimiz. çünkü banka parası şişirmek zorunda; bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza sorumluluğu bilinciyle devam ediyor.

Bu yolculukta bize kalkınmak ve bir gün habersiz kalma için

Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; başarılar güçlü, başarılar özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment