Google yeni Carbon programlama dilini duyurdu: C++’ın halefi – Teknoloji
4


İnternet devi Google, C++‘ın halefi olarakan Karbon “yeni bir programlama dili” duyuruldu. Şirket Toronto’da Cpp Kuzey elde edilende Karbon görüşü ile ilgili olarak elde edilen veriler.

Google geliştirici, geliştirici chandler carruth da dahil olmak üzere Carbon üzerinde çalışan. hangi geliştirme aşamasındaki henüz nasıl bir Google, tam teşekküllü bir programlama dili Onun popüler hale getirilebileceğini kanıtladığını kanıtladı.

Chandler Carruth, Carbon’u bir hayır değil, C++’ın halefi olarak tanımlıyor. günümüzde bu türler mevcut. Örneğin Kotlin, Java’nın halefi olarak kabul ediliyor. Yine aynı şekilde iOS platformunda kullanılan SüratliObjective-C’nin halefi konumunda.

C++ koduyla uyumludur

Geliştiricilerin ifadelerine göre, Carbon’un C++’dan uygulanan en önemli şeyler performans. Ayrıca C++’ın mevcut tüm eksikliklerini gözden geçiriyorlar. Karbon programı dilin kodu C++ koduna çok benziyor hatta neredeyse hepsi aynı.

Geliştiriciler ile yapılacaklar C++ kodu uyumlu olan Karbon C++ koduna entegre seyirciler. Tamamen Carbon’a geçmek isteyen C++ programcıları için C++ kitaplıklarını Google’ın yeni dilindeki kodlara otomatik olarak çevirecek bir araç setilar.

Carbon, Google tarafından ortaya çıkartılmaktan kaçınılmaktan “topluluk tarafından duyurulur bağımsız bir proje Bu ailedendir. Deneysel aşamasında olan yeni programlama dilinden daha önce başlangıçtan tutkulu çekmiş zaten. Geliştiricilerin ihtiyaç duyabileceği tüm Karbon araçları ve kaynak kodu GitHub‘da Apache 2.0 lisansı dağıtılıyor.


Leave a Comment