Google, Yeni Bir Programlama Dili Tanıttı

Google geliştiricileri yazılım ve programlama denince akla ilk gelen biri olan artık eskimeye başlayan C++’ın bir halefi olarak Karbon adlı yeni bir “deneysel” açık kaynak programlama diliyle başlatılır.

Gelişen teknolojiyle birlikte yazılım ve programlama son derece önemli hale geldi. Kendileri olarak yazılım veya programlama kurslarına geleceği veya hazırlanmak için hazırlanmak üzere bir C++ programlama dili isteyen isteyen okurlarımız için bazı tavsiyelerde bulunmuştuk. buraya kitaplarımızı okuyabilir.

ilgili çalışma yürüten Googleüyeler Derin Düşünce ekibi ile herkese uygun üretebilen bir yapay zeka geliştirmişti. Özel şirket odaları kod odalarından resimleri sürükleyip bırakabileceğiniz ile geliştirebilirsiniz “Bulut AutoML Vizyonu” isimli bir zeka geliştirme platformu oluşturmuştu. Bu alanda devam eden Google, C++’ın halefi olarak canlandırdığı yeni bir programlama gidişatı.

Carbon, C++ koduna benzeyen

Google Karbon programlama dili

Google’ın Toronto’da Cpp North geliştiricinde tanıttığı yeni programlama dilinin adı Karbon oldu. Google’ın karbon’ görüşü ile ilgili temelleri paylaşan Google, geliştirmenin hangi durumu hakkında herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Ancak, Google Carruth ile birlikte geliştirici Chandler iyi düzeyde olan bir programlama dili oluşturdular.

Geliştiricilerin açıklamasına göre, Karbon benzemesinin en iddialı sunumunun sunumu. Aynı zamanda C++’da mevcut olan bütün özellikleri ve incelemeyi gözden geçirdiğini belirten geliştiriciler, Carbon’un programlama dilininin C++ ile aynı olduğuna dair çok benzediğini açıkladı.

Geliştiriciler zamanla daha kapsamlı bir yapı oluşturmayı planlıyor

Google Karbon

Geliştirici ekibi, yıl lisansı kadar temel eğitimci bir yayınlamak istiyor. Carbon, onu örnekleme için kullanma ve yeniden kontrol etme sistemi tamamlama sistemi kaldıracak bir modern programlama üzerine bir temel üzerine inşa edilecek.

C++’da eksik olan ve ihtiyaç duyulan bir diğer önemli özelliktir. Carbon’un geliştiricileri, geliştirme düzeyi daha iyi izlemenin, dinamik sınır denetimlerini için API’ler ve programlama dili tasarımının ve bir olası hata oluşturma modun oluşturmanın incelemesini gösterir. Geliştirmeler kalıcı bir Karbon alt küme oluşturmayı da planlıyor.

Açıklamalara göre, Carbon’u destekleyecek:

  • Performans kritik yazılım
  • Yazılım ve dil
  • Okunması, öğretmek ve yazılması kolay kod
  • Pratik güvenlik ve test
  • Hızlı ve ölçeklenebilir geliştirme
  • Modern ürün sistemi platformları, donanımları ve ortamları
  • Mevcut C++ koduyla birlikte çalışabilirlik ve geçiş.

İLGİLİ HABER

Google Yapay Zeka İle Kanser Teşhisine Yardımcı Olacak Araç Geliştiriyor

Carbon’dan bir beğeni almak isteyen geliştiriciler koleksiyonundan faydalanmak için Google tarafından ile bir proje talep etmek. Henüz aşama olan yeni programlama dili, Github’da Apache 2.0 lisansı altta dağıtılıyor ve geliştirme aşamaları Discord’da tartışmaya.

Kaynak :
https://thenewstack.io/google-launches-carbon-an-experimental-replacement-for-c/

Leave a Comment