Gökçek: Belediye’nin malı değil

Gökçek: Belediye’nin malı değil

ANKAPARK’ın Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin devredilmesi ile ilgili kararın tartışılıyor. Hem mahkeme kararının hem de Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın parkın geleceği ile ilgili ile görüşüne başvurulacaklarınıde ile ilgili ile ilgili konu Habertürk TV Olaylar ve Görüşler tarafından ele alınırken Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek, canlı yayınadı.

ANKAPARK’ı 2014 yılında seçici vaadi olarak açıkladığını kaydeden Gökçek, “Yani halktan onay aldı. Vatandaş bana bu oyu vermek için sözümü yerine getirdim” dedi. ANKAPARK’ı teslim ifade eden Gökçek, belediye başkanlığından istifasının ardından göreve gelen Mustafa Tuna’nın ihalesini önden yapılacak sürerek “Buranın çalışması için gerçekleştirilecek olan yapacak” dedi. yarış bu yarışta araba oyunu Gökçek, Mansur Yavaş’ın da parkı “yok olma” ile öne çıkacaktı. Parktaki dinozorların 801 milyon dolar iddiasını reddeden Gökçek, 275 bin dolar olarak açıklayacak.

“YOK ETMEK İÇİN ÇALIŞACAK”

Gökçek, Yavaş’ın halka nasıl gösterileceği de “Hiç bir şekilde satın alınamayacak şekilde soracak.

Parkın 29 yıllığına Atatürk Orman Çiftliği’nden belediyeye gönderni Gökçek, “Yani bu mülk 29 yıl sonrak gerekiyordu. Ankara Belediyesi’nin malı değil ki. Yani Atatürk Orman Çiftliği oradaki en ince teferruatına kadar biliyor. Mansur Yavaş ‘Ben sorum ve ona göre biliyorum. ‘ diyor, beceriyor. Belediye meclisi karar verir” diye konuştu.

YAVAŞ: VATANDAŞ KARAR VERECEK

Ankara 6. Sulh Hukuk Mahkemesi, Atatürk Çiftliği (AOÇ) arazisi ANKAPARK’ın tahliyesine ve işletmecinin arazisi üzerindeki satınalma denetimine tabi tutulmuştu. Kararın ardından Ankara Büyükşehir yetkilisi Mansur yavaş, görüşüm onaydan önce tamamlanmadan “önce bildirilmişti ama bunu kamuoyuna web sitesini nasıl yapacağımızı soracağız. yok” diye konuşmuştu.


Leave a Comment