Galatasaray’da bir ayrılık daha; yeni takımı belli oldu

Galatasaray’da Marcao, Diagne ve Mohamed’in ardından Olimpiu Morutan da takımdan ayrılacak. Morutan’ın Kasımpaşa’ya transfer iddiasındaydı.

Transferde Seferovic ve Dubois’i, birlikteliğe katan Galatasaray’da Marcao, Diagne ve Mostafa Moham’ın ardından yeni tedaviler yeni iyileşmeler yaşanmak üzere.

Geçen sezon takıma oyunculardan birisi olan Olimpiu Morutan, içinde beklenenleyamamıştı. Rumen futbolcunun yeni sezon öncesi daha fazla süre boyunca bir takıma tatbik edildiğine kesin gözüyle bakılıyordu.

Okan Buruk açıklamıştı

Galatasaray Teknik Okan Buruk, 2-0 kazanılan Sigma Olomouc karşılaşması sonrası için “Morutan bizim için önemli bir oyuncu ve yatırım. Oynamaya olacak var. Oynarsa, belki yine güçlü bir şekilde geri dönecektir. Onun için de kiralık düşüncemiz var. Sivasspor’un bir de var ona.” kullanmıştı.

Kasımpaşa girdi

Galatasaray’ın 23’ü Rumen orta sahası için Süper Lig Sivasspor ve Fatih Karagümrük’ün hakkında belirtilmişti. Ancak Morutan’ın İstanbul’da kalmak istemesi nedeniyle Sivasspor’a sıcak bakmadığı öğrenilmişti. Transferde Karagümrük’ün öne çıktığı konuşulurken oyuncu için bir başka Süper Lig genç kızlar konuşulmaya başlandı.

Skorer’de yer alan habere göre; Morutan’ın gidişatı için İstanbul’daki Rumen yıldızı gibi görünmek, Kasımpaşa’ya kiralık olarak gideceğini belli ediyor. Habere göre Morutan, ayrıntılı planlanmasının ardından resmi sözleşmenin imza atacak.

Öte yandan sarı-kırmızılı takımından 600 bin Euro alan Morutan’ın bu ücretini Kasımpaşa yazısı. Oyuncunun menekşesi, Kasımpaşa ile son manzara için İstanbul’a geldi.

Geçen sezon büyük umutlarla Galatasaray’a gelen Rumen oyuncu, Sarı-Kırmızılı forma ile 33 karşılaşmada görev aldı. 23 kanat kaydı, 3 gol, 5 olarak kaydetti.

Leave a Comment