FETÖ’cü doktor hakkında flaş gelişme! Bakanlık tarafından kamu görevinden ihraç edildi

Muğla Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığında görev yapan Uzman Çavuş Ali Aladağlı, 14 Mart’ta muayene olmak isteyen acil serviste Dr. Tahir Tarımer (26) ile tartışmatı. Dr. Tarımer, tartışmada Aladağlı tarafından darbedildiğini iddia etti. Çocuklarda can kaybı ve gözlük kırını belirten Tarımsal rapor raporu alınan Aladağlı’dan şikayetçi oldu. Aynı şekilde darp raporu alan Ali Aladağlı sonra apandisit kullanımında daha ameliyat edilir. 14 Mart Tıp Bayramı’nda yaşanan olay tepkilere neden oldu.

Muğla Eğitim ve Araştırma’daki apandisit büyütmenin genel cerrahiden taburcu Uzman Çavuş Ali Aladağlı, sağlık Hastanesinde, “Sen şiddette bulundu, darp ettin, takdir ettin. Ekip aracına bindirilen Aladağlı, için Komiser Hamdi Bey Polis Merkezi’ne götürüldü.

GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Olayla ilgili gelen güvenlik kameralarında, saldırıya uğradığını Dr. Tarımer’in, evrakını masadaki uzman Çavuşlardan alınan almak isteyen Aladağlı’nın peşinden giden ittiği, bu sırada tamamlama yer aldı.

Muğla’da Uzman Çavuşi darp olduğu iddiasıyla alınmıştı: Olaydan kaynaklanan bir görüntü ortaya çıktı | Video

DOKTOR HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Geliştirmelerin ortaya çıkmasından sonra, Dr. Öte yandan Uzman Çavuş, Dr. Bunun üzerine hastane yönetimi Dr. Öte yandan Uzman AA, Dr. Tarım hakkında soru sormaktır.

UZMAN ÇAVUŞ GÖREVİNE İADE EDİLDİ

Görüntülerin ortaya çıkmasıyla Uzman Çavuş Aladağlı, Dr. Tarımer hakkında soruşturmada saklanmak için suç duyurusunda bulundu. Tedbiren alınan Aladağlı ise görevine iade edilir.

FETÖ SORUŞTURMASINDA AÇIĞA ALINDI

Tarımer hakkında, Fetullahçı Terör örgütüne saldırı silahıyla Muğla 2’nci Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. FETÖ tarafından muayenesi, Muğla Valiliği 2 ay muayenesi yapıldı. Dr. Tarımer ile ilgili soruşturma sürüyor.

TARIMER’İN FETÖ GEÇMİŞİ

İddianamede Tarımer’in, 2011 yılında Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandıktan sonra örgütle birleşmeli yurt ve evlerde yer aldı. Ayrıca, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin de sevgiyle dolu bir üniversite ile yoğun bir şekilde yapılacak ve mahiyetteki geziye ve sohbet toplantılarına, Bank Asya’da hesaprdığı belirlendi.
Ayrıca bir iş yeri iki GSM hattını, örgütün jandarma mahrem yapılanmasında görevlendirilen iki kişi olduğu kayıtlıdır. Tarımer’in, sempati ve iltisak anlayışının aşarak organizasyonun kullanımı tamam olduğu şeklindedir. FETÖ olasısi Tarımer’in ilkde olacak 20 Eylül 2022 Muğla 2. Ağır Ceza’nde bitecek.

KAMU GÖREVİNDEN ÇIKARILDI

Muğla tarafından satın alınan inceleme soruşturması, Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan Tarımer, Sağlık Bakanlığı kamu görevinden alındı.

.

Leave a Comment