Fenomenler Para Basıyor – Memurlar.Net

Mobil yaygınlaştırmayla birlikte sosyal medya platformlarının kullanımı artarken, pazarlama stratejilerinde etkileyici pazarlama’in de payları artıyor. Geçen yıl yaklaşık 14 milyar dolar olan influencer pazarlama pazarının 2022’de 16 milyar doları yaşaması bekleniyor. Peki influencer’lar ne kadar gidiyor? Yerli internet sitesi cemre.com fenomenlerin gelir karnesini açıkladı. araştırmaya göre Youtube‘da bir milyon abonesi içinde bulunan fenomenin bir kısmı 40 bin liraya kadar çıkıyor. TikTok‘ta 100 bin takipçisi olan bir fenomen 8 bin lira kazanırken, Instagram’da bir ortalama ücreti bin lira. Cemre.com Kurucusu Yaşar Can, tutmak olarak YouTube, Instagram ve TikTok gibi platformlarda düzenli içerik paylaşan fenomenlerin iki üç aylık 20 – 30 bin TL olarak gelire ulaşna dikkat.

TİKTOK’TA 100 BİN TAKİPÇİ İLE 8 BİN LİRA

Yaşar Can, sosyal medya platformu fenomenlerin gelirlerine ilişkin günlüklerindeki gruplar: TikTok dünyada en büyük sosyal medya platformlarının başında yer alıyorlar. Araştırmamızda burada ki, bugün hakkında 100 bin takipçisi olan fenomenlerin yayın ve sponsorlu gelirlerinin 8 bin TL ‘nin üzerine çıkıyor. TikTok, kullanıcılarına herhangi bir ücret ödemez ve reklam geliri paylaşma gibi bir programı sunmayazken, YouTube platformunda ise durum bir çeşit farklı eğlenceler.

EN FAZLA GELİR YOUTUBE’DA

Yaşar Can, “YouTube fenomenlerinin reklam gelirlerinin yaklaşık yüzde 55’i kanal sahiplerinde yaşamak ve bu platformda her bin yolunda 2 ile 25 TL’dir. kazançlar elde edebilirler. Para kazanmaya başlayabiliyorlar devam edebilirler. Devam edebilirler. Programlar boyunca video içinde yer alır reklamlarla video başına 100 bin ‘ye varan elde edebiliyorlar. diye konuştu.

PAYLAŞIM BAŞI BİN TL

Instagram’da fenomenlerinden reklam sayılarını artıkça, reklam ücretin de yükselmediğini dile getirenlere Yaşar Can “Instagram fenomenlerinin gelirlerini elde etme hedeflerine ulaşabileceklerine yönelik gösteriler gösterse de sınırlı başka sayfaların reklamlarını kendi hesapları üzerinde kendi kendilerine yapılacak sunarak ya da iş yapacaklarımız üzerinde para kazanıyorlar. Ortalama 100 bin takipçi ile 10 ila 30 bin izlenme sahip Instagram fenomenleri, paylaşımları yaklaşık bin TL ücret alıyor. kullanılır.

OYNARKEN KAZANIYORLAR

Büyük bir canlı yayında olan Twitch’te oyundan yetiştirilebilir videolarıyla satış ağı üzerinden “Twitch’te aktaran Yaşar” aktarabilir.

ÖMER TEMÜR

Memurlar.Net’i Youtube‘dan takip etmek için tıklayınız

Leave a Comment