Fenerbahçe’nin UEFA listesinin şifreleri! 24 saat detayı

Şampiyonlar Ligi 2. önme turunda Dinamo Kiev’e elenen ve UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda Slovakko ile müşteri cephesi Fenerbahçe , 25 kişilik grupnu UEFA’ya bildirdi. Jorge Jesus’un tercihleri ​​içinde yer alan 25 kişilik kadroda sakatlıkları isimlerin yer almaması dikkat çekti.

Fenerbahçe’nin topluluğunda şu isimleri yer aldı:

Kaleci: Altay Bayındır, Ertuğrul Çetin

Savunma: Filip Novak, Attila Szalai, Gustavo Henrique, Luan Peres, Mauricio Lemos

Orta saha: Willian Arao, Ferdi Kadıoğlu, Mert Hakan Yandaş, Diago Rossi, Enner Valencia, Joshua King, Lincoln Henrique, Bruma, Arda Güler, Miha Zajc, Miguel Crespo, Burak Kapacak, İsmail Yüksek(ilk maç cezalı), Emre Mor

Forvet: Mergim Berisha, Serdar Dursun, Osayi-Samuel, Muhammed Gümüşkaya

Değil: Mevki UEFA’daki listeye göre yazılmıştır.

KADRODA OLMAYANLAR

Joao Pedro, İrfan Can Kahveci, Serdar Aziz, Marcel Tisserand, Pelkas, Steven Caulker, Nazım Sangare, Çağtay Kurukalıp, Max Meyer, Tiago Çukur, Samatta.

TİSSERAND NEDEN LİSTEDE YÖK? LEMOS TERCİHİ KAFALARI KARIŞTIRDI!

Fenerbahçe’de ve Portekizli teknik kadroda yapılmayan oyuncular listede yer almazken Dinamo Kiev maçında ilk 11’de görev yapan Marcel Tisserand’ın isimleri arasında yer almaması dikkat. Savunmaya transfer edilen Luan Peres ile Gusta Henrique UEFA ligasyonunda yervo. Mauricio Lemos’un ismi ise Kadroda alınmayan isimlerden 25 kişi içinde yer aldı.

FERDİ RİSKE EDİLMEYEBİLİR

Fenerbahçe’de sakatlığıoğlu’ndaki isimlerden, listede yer almasına karşı Slovacko maçında riske etmeyecek. Marsilya’da transfer edilen ve sol bek konumunda da görev yapabilen Luan Peres, Ferdi’nin yerine ilk 11’de yer alabilir. Bu savunma durumunda ikilisi ise Attila Szala – Gustavo Henrique’den başlayacak.

UEFA LİSTESİNDE 24 SAAT DETAYI

Hedef gibi sunum UEFA listesi için Slovacko’yu kapsıyor. Ancak maç saatinden 24 saat önce takımların listeye iki saat önce çıkarma hakkıda bulunuyor. Lemos’un olası transfer durumunda bu geçerli olacak şekilde listede yer almış gibi görünüyor. (Hürriyet)

.

Leave a Comment