EYT ÇIKTI MI, NE ZAMAN ÇIKACAK? EYT EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR İÇİN SON DURUM

EYT NE ZAMAN ÇIKACAK?

Masadaki alternatifler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Düzenlemenin mali güvenlikle ilgili Çalışma ve Sosyal Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı birlikte çalışacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçenin bütçeye bakanlığı değerlendirecek. Bunun ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak. Çalışmanın netleşmesinin devam etmesinden da görüşler, inceleme EYT protokolüne eklemeler yapılacak.

TBMM’nin ekimki eğitiminde ilk olarak sözleşmeli olacak öğrenciler olacak, gündem EYT’de olacak.

Konuyla ilgili A Haber’e veren Bakan Vedat Bilgin, şunları söyledi:

“Bir sayı ve içerik verime çok sayıda formül var. Bu alternatifler arz edilebilir. İşin bir mali boyutu var. Çalışmamız bir da çalışma hazinemize ve Maliye Bakanlığımıza katılacak. Olası da bu formüller üzerinde planlamalar olabilir. O formüllerin her ayrı satın alma ücretine sahibimize sunacağız. Kararı Cumhurbaşkanımız verecek. Çalışmayı tamamlayıp sendikaların işini hallederiz. Yıl sonuna kadar Meclis’e sunamazsak, en geç geçen Ocaklar bu düzenlemenin Meclis’e sunacağız.

EYT’yle ilgili olarak çalışma grubu yaptığı söyleniyor Bilgin “Bakanlık grubu oluşturduk. Maliye Bakanlığı da sürece katılacak. En uygun yolu sokacağız” dedi.

.

Leave a Comment