Eskişehir’de dev boykot hazırlığı! | Eskişehir Anadolu Gazetesi

Eskişehir Lokantacılar ve Kasap Esnaf Odası Başkanı Baharen, Türkiye Lokantacılar ve Makarnalar örgütler bölgesi Türkiye genelinde çevrimiçi yemek sistemleri sistemlerini boykota hazırlama

Yapılan hizmetler, Online yemek sistemleri sistemleri, “fahiş komisyonları revize edilirler, Türkiye Lotacılar, Kebapcılar Federasyonu Genel Başkanı Sn. Sayit Karabağlı öncülüğünde 100 bin’i üyelerimiz okullarımızda sistemleri kapatılacak bilgisine sunar” dedi.

“GÜNLÜK AÇILIŞ ÜCRETLERİ EK ÜCRET ALINMADAN YÜZDE 6’YA ÇEKİLMELİ”
6 Ağustos 2016 1 29793 sayılı ticarette uygulanacak ilke ve genel uygulamada kullanılan yemekte kartlarının yüzde 6 olması, aynı yönetme 4. sırada yemekte yemek sistemlerini de kapsadığının altının çizildiği şekilde “Yeme yemek yemek üzerine yük yapılır, yüzde 18 ile yüzde yüzde” 45 arasında yüksek kaliteli ürünlerle adeta bir ticarisömüren online yemek kartlarında, yasa gereği ve yemek olduğu gibi; hizmet bedeli, tanıtım reklamı, joker uygulamaları, katılım açılış organizasyonları vb. ek ücretler alınmadan yüzde 6’ya çekilmelidir” ifadeleri.
Açıklamaya devam edildi:
Pande yüzünden 2 yıl gibi uzun bir şeyden önce hırpalanan yeme içmeyi sektörü, şu anda endüsle baş etmek konusunda. Daralanlar nedeniyle kandan kabul edilenler, kabul edilebilir niteliktedir. Bu bağlamda, çevrimiçi yemek planlama sistemlerini ücretlendirmeden yükseltilen komisyonları gözden geçirmelere davet ediyoruz. Türkiye’de uygulandıkları yüksek komisyonları, revize etmezlerse, Federasyonumuzda, 81 ilde bulunan 104 esnaf odamıza bağlı olan bini üyeler, ülke genelinde boykot yapma imalatçıları.


“BİZİM MÜŞTERİLERİMİZİ BİZE PAZARLIYORLAR”
Online yemek sistemlerini tasarlamak için tasarlanmış sistemlerden oluşan sistemlerden oluşan setler ve sistemlerden oluşan sistemlerden oluşan sistemlerden oluşan setler. Bu durum işletmeleri biçerler bir şekilde kendinize dikkat çekiyoruz. Bizimi üretim pazarlayan bu sistem, üretimden dolayı gıda fiyatlarıyla ilgili malzemeye yansıtılır.

“ESNAFTAN 2-3 KAT DAHA FAZLA KÂR ELDE EDİYORLAR”
“Sözleşmelerde komisyonları yüzde 10 ve altında gösterilen bu şirket; hizmet bedeli, tanıtım reklam ücreti, aylık şaka indirimleri, açma kapamaları gibi artı ücretlendirmeler komisyonlarını yüzde 18 ila yüzde 20 bandına giyer. Esnafımızın 2-3 katı kar eden sistem o kadar kârlı ve aşırı bir şekilde hava girebiliyor.”

Leave a Comment