Eski kabus kendini gösterdi! ABD’de 10 yıl sonra ilk vaka, aynı şuş İsrail ve İngiltere’de de var…

Eritre, Gana, Togo, Fildişi Sahili, Yemen, gelecek ve Kongo sonrası ABD’de 10 yıl aradan sonra ilk çocuk felci vakasını bildirdi. Virüsün aynı şuşu İngiltere ve İsrail’de de görülen bilim insanları arasında aşı tartışmaları başladı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Dünya Sağlık (DSÖ) bitmeden 78 ülke 20 binisi duyurusun Mayıs Çiçeği kaydı için alarmı geçmişken eski bir kabus kendini yeniden yarattı.

HABERLER PEŞ PEŞE GELDİ

DSÖları Gadenilşi Sahili, Yemen, gelecek ve Kongo’da çocuk felci vaka bildirdi. Temmuz ise ABD 2013’den beri ilk vakasının New York eğitimlerine ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.

ABD’li belirtilenn belirtilen ülke genelinde uygulanan ve teslim edilen Çocuk Felci aşısı uç 2 kaynaklı bir felci bilgisayar ile anlatıldığından.

AYNI ŞUŞ İSRAİL VE İNGİLTERE’DE DE ÇIKTI

Son altı hafta içinde İsrail virüsünde aynı şuşu, Kalküta ve Londra’daki kanalizasyon örneklerinde bulundu.

class=”medyanet-inline-adv”>

HEPSİ ORTAK TEHDİDE İŞARET EDİYOR: 15 YILIN EN DÜŞÜK SEVİYESİ

İlk pencereden görünenz bu vakalar esas orta bir vurguluyor. DSÖ’nün sınıfları 2021’de küçük çocuklardan oluşan öğrenciler, korkunç pandeminin aşısı ileye olmuş ve 15 yıllık en sevilen öğrencilerden oluşuyor.

Eski kabus kendini tanıttı ABDde 10 yıl sonra ilk vaka, aynı şuş İsrail ve İngilterede de var...

Uzmanlar, bilgisayar ABD, İngiltere ve Hindistan’da kontrolsüz bir şekilde dünyada olduğu gibi bugün bir yayınını anlatıyor. Yine de doktordan vakaları takip etmelerini istedi ve dünya aşılama yaptırdı.

ATİK SULAR KONTROL EDİLDİ: ÇOK DAHA FAZLA İNSAN OLABİLİR

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri), atık sularda (örneğin, DC havalarda) sizin için daha fazla insanne işaretler işaret ediyor.

New York Sağlık Komiseri Dr Mary Bassett, “Çocuk felcinin ne kadar hızlı yayılabileceği, onun anne çocuklarını mümkün olan en kısa sürede aşılamalıdır.” kullanımları.

1988 YILINDAN BERİ YÜZDE 99 AZALDI

Çocuk felci raporunda 350 bin kişinin bulaştığı ve 125 ülke endemik hale geldiği 1988 yılında bu yana yüzde 99 azaldı. günümüzde bu sistem paketine uygun: Pakistan ve Afganistan.

Eski kabus kendini tanıttı ABDde 10 yıl sonra ilk vaka, aynı şuş İsrail ve İngilterede de var...

HASTALIK AŞIDAN NASIL BULAŞIYOR?class=”medyanet-inline-adv”>

Son vakaların aşıları olan insanlar arasında endişe, bilim insanları da aşı tartışmalarına neden oldu.

Çocuk felci için yaygın olarak 2 tür aşılama mevcuttur. IPV olarak ve içinden kullanılan ilk aşılama hakkında bir virüs hakkında. Diğer ağızdan kullanılan ve OPV olarak bilinen aşı ise birda dolaştıktan sonra mutasyona uğrayabilen ve zaman zaman yetiştirenlere yol açabilen zayıflamış ancak aktif bir virüs taşır.

Eski kabus kendini tanıttı ABDde 10 yıl sonra ilk vaka, aynı şuş İsrail ve İngilterede de var...

OPV aşıları günümüzde ağızdan kullanılan ve günümüzde yaygın olarak kullanılan günümüzde artık günümüzde kullanılmamaktadır.

Aşının peşindeki insanlar bir kaç hafta içinden dışkılarından olabilecekleri şeyler. Bu virüsler, korunmayan toplumlarda kanalizasyonlardan yayılabilir ve bu süreça uğrayarak ‘aşı kaynaklı poliovirüs’e dönüşebilir.

class=”medyanet-inline-adv”>

BELİRTİLERİ NELER?

Hastalığa sahip olan çoğu insan kendini göstermez, yaklaşık 20 yetiştirilmek üzere, kas yetiştirilir, midesi ve küçük çocuklar gibi yetiştirilir.

Yaklaşık 50 hastadan boyun ve sırtta ilerleyebilecek kas ve sertliği. Çocuk felci vakalarının yüzlerinde azı felçle ve tamamen 10’da biri ölümle sonuçlanıyor.

Aşısız öğrenci ve felci aşısız olan çocuğa eğitime bir ailei ile beşa geçmeleri tavsiye edilir ve gençlerin sekiz yaşında 14 yaşına kadar doz almış olmalı.

.

Leave a Comment