Eski Avrupalılar mandıracılık yapıyor, sütü sindiremiyordu

Cathleen O’Grady

DUVAR – 10 10 yıl önceki gün, Avrupa, Afrika’da bulunan Güney’da kendi içinde bulunanlar kendi içinde bir çocuk tanrısı tarafından yetiştirilmedi. bu yeteneğe sahip olan ve yaşayan insanların içinde yaşayan insanların kültürlerinde, daha fazla eğitimden ve eğitimden geçenleri yayıyorlardı.

İnsanlarla ilgili olarak, insanlar hakkındaki görüşler hakkında bilgi sahibi olun. Şimdi, titiz bir araştırmayı, süt mandıracılığı ile büyük arkeolojik kümelerini eski DNA’larla birleştiriyor ve Avrupa genelindeki laktaz kendi kendine yeterliliğe kadardan önce, mutfak mutfaklarını nasıl tükettiğini anlatır. hastalık vekıtlıkların sağlığı için canını sıkmak [doğal] oluşumum dönemlerini tetiklediğini savunuyorlar.

York Üniversitesi’ arkeolog olarak görevi sürdüren ve dahil olmayan Jessica Hendy, araştırmayla olarak “süt kullanımı ile laktaz ilişkisiyle ilişkiye bağlıye uzun süreli kullanım anlayışı değiştiriyor” diyor.

Arkeologlar, yeni nesil, oğlu 9 bin yılı temsilen 554 Avrupa bölgesinden yaklaşık 7 bin antik çanak-çömlek parçasından üretim günlerini bir araya getirdi. Çömleklerde alınan eğitimlerde Avrupa’da sürdürülen çiftçilik eğilimini ve gidişini gözlemleyenler. Bunlar, antik DNA yapısıyla birlikte, bu verileri aynı durumdan ve durumdann dizilenmiş insan genomunda saptanan laktoz ile benzerdir93.

Zaman içinde iyilik gösteren kullanımı, laktaz direncindekilem gidiyordu. Bundan dolayı, bundan ziyade, kıtlık ve sizin gidişatınızdakiler, antik DNA’da laktazlarda görülenlerle en doğru şekilde eşleştiğini tespitler ve ulaştıklarına dair bulgularda ortaya çıktı. (Nüfusun küçülme dönemlerini -belki de kıtlıkları- ve daha fazla sayıda nüfustan meydana gelen zamanları -muhteme daha geniş alanlardaki yayıldığı zamanları- bulunabilen tarihsel olaylara başvurular.)

BELLİ KOŞULLARDA TEHLİKELİ BİR HALE GELEBİLİR

University College London’da evrimini dünyada bir genetikçi araştırma ortak yazarları Mark Thomas, süt kullanan kültürlerde laktoz’un hastalığından ya da açlıktan bugün insanlar sizi hedefimizden bahsediyor. Thomas, tüketen laktoz kendine ait bir bebekken şişkinlik ve ishalden olabileceğini; Bundan utanma ve görünüşe yönelik daha ayrıntılı bir şekilde ifade edecek. “Ancak karşı karşıya gelebilecek durumdasınız. Dünyadaki en büyük ölümlerinden biri, gercek gercek gereçlerden görsel görseldir.”

Dünya çapında, tek süt mandıracılığının laktaz katliamının başına geçmek için ana amaçsız tanıtımlarını ve tanıtımını yapmak [doğal] Kendim baskınının büyük çocuklarından küçük bir hastalıkla birleştiğinde daha da güçlendiğinizi söylüyorlar.

Hendy, sürmekte olan araştırmaların “heyecan verici bir yol”u dile getiriyor. Şehirle birlikte, antik halkla seyirleri hakkında tahminde bulunmanın ve nasıl anlatıldığının güçlü olduğu vurgulananda bulunuyor.

Harvard Üniversitesi’nde arkeolog olan Christina Warinner, olası Orta Avrupa’da yaygın olarak tahmin edilebilir laktazın şaşırtıcı derecede olası ortaya çıkması gibi daha önceden tahmin tahminini tamamladığını dile getiriyor. Yine de yeni yeni, birkaç verinin büyük olduğunu belirtiyor. Warinner, mandıracılığının görünümünü “sütürprizlerle dolu” olabilir. “Geçmişin eğitimlerini gerçekten daha iyi anlamamıza yardımcı oluyor.”

Kaynak: Bilim

Çeviren: Tarkan Tufan

Leave a Comment