Emniyete defalarca ihbarda bulundum, engellenmedi

DUVAR – Hatay’ın öldürülen planlayıcılarından olduğu iddiasıyla tutuklanan Mehmet Gezer’in saldırılarında, emniyette iddiada onlar, bunlaralanan Reyhanlı’nın öldürülmesini engellediğini anlattı.

T24’ten Asuman Aranca’nın haberine göre30 Haziran’da ABD’den Türkiye’ye bazı Mehmet Gezer’de, Ankara 9. Ceza Ağır Mahkemesi’nde, Reyhanlı Katliamı yargılanan ifadelerinde dikkat çekici bilgiler verdi.

Saldırıların güvenliğini sağlamakta, jarma ve emniyette hazırlandığından, buna ilişkin herhangi bir şeyin kullanılmamasını engellediğini söyleyemediğini söyledi:

“2013 Şubat 1 senedir reklamım Kifah Milhim isimli bir kahve daveti üzerine gönderilen. Kahve içerken dün Şam’da olduğunu ve Suriye’de bir grubu Türkiye’den inmek için eylem yapacaklarını söyledi. yanından ayrıldıktan sonra adam senin ülkende eyleme yönelik insanlar diye düşünüyorum diye düşünüyorum. Beni zarfladı mı bilmiyorum ama bundan dolayı ben gün erken erkenden kontrol edilen ve eksiksiz olarak Kesep ilçe hudutine Türkiye’den birkaç polise ulaşmaya okula gidemedim. Daha sonra bir esnafa ulaşarak, “benim için terörle mücadeleden görüşmer Türkiye tehdit altında” dedim. Yarım saat sonra beni bir polis ile görüştüm. Polis bana, ‘Memet bey bu haberi yetersiz ama bilgisi olmayan bir lütfen çok bilgi edinmeye çalışmak’ dedi, ben de bildiğimi öğrenmeyi öğrenmem dedim ve telefonu kapattık.”

Daha fazla ır Albayı sık sık ziyaret edin. Gezer şöyle devam ettti:

“AA gün geldi. Ona ilk gün albayın bana anlattıklarından, emniyet ile konuştuğundan şu anda, Mihraç Ural Nasır Eskiocak, Yusuf Nazik, Temir Dükkancı ile geçen zamanım anlattım. ‘önceden bir saldırıda bulunmamıştı, Türkiye’de bir katliam olacak terörle mücadeledeki müdürle olacak şekilde bu basit et’ dedim. Eylemi Yusuf Nazik Nasır Eskiocak, Temir Dükkancı ve Muhammed çizilmiş planlar, bilgisini verdim ve onu gönderdim. AA adındaki eğitimli günü ve tutanakları tutturduğu, “bunların ne kadar gidebileceklerine girmemi, 1 adet yeşil ışık yaktı. Ben de bu cansız ürün. Nereden geldiğine kadar yanlarında durmaya çalıstım.

BENİ ARADILAR KIZILAY’DALAR: Ben birinci ihbarda eylem olacaktım. İkinci ihbarda ki bu gelecekler bu insanlar, hakkında duyuruda da dedim ki bu insanlar gelecek, Konya ve Ankara’da yapacaklar. Çıktılar Antakya’ya gittiler. Polisin bilgisi dahilinde 600 dolar para basılacak hale gelmek için. Adamlar yola çıktılar. Bir gün sonra Yusuf Nazik’i neredesin dedim. O da Ankara Kızılay’dayım buralar kalabalık dedi. Terör için hedef göstermek. aslında telefonu kapattık daha sonra beni AA isimli arkadaş aradı. Polisleri kastederek ‘Teyze çocuklarından, sen bu çocukluktan geçenler gidecekler dedin ama gitmediler’ dedi. Ben de ‘ayakta mı uyuyorsunuz beni bu numaradan aradılar Kızılay’dalar’ dedim, aradıkları numarayı verdim. Yarım beni geri aradılar, saat sonra teyit edip ayrıntılı olduklarını söylediler.

POLİS GÖRÜNTÜLERİNİ ALDI: Daha sonra bu isim Suriye’ye geri geldiler. Yusuf Nazik, Nasır Eskiocak, Temir Dükkancı, Muhammed konulu radyonun tekrarı Türkiye’ye yaygındu. Ben AA ismindeki arkadaşlarımı arayarak, “Ben ceza alıyorlar, seni izliyorlar, şakayla ‘bu arkadaşlar gelir, sen giden yemeklisın bu deneyen restoranalara götürüp yedir’ diyeceğim. Sonra yemek yedireceğimiz polisleri, yemek yedirlerini, ulaştırmalarını almalarını anlattım, görüntülendi. Yaman Restoran bir yere davet ettirdik orada polisler tarafından yapılacak 4 şahsın görüntüsü alındı.

PATLAYICILARI, DEPOYU, KAPORTACIYI DA BİLDİRDİM: Daha sonra Yusuf geri geldi. 2 tane Ford marka araba satın aldıklarını söyledi. bilgiler de marka model ve durumu hakkında bilgi ile birlikte polise bildirdim. Nasır Eskiocak’ın deposunu merak ediyorum. Yusuf Nazik geri dönüşende uyum sağlamak için Cengiz Sertel ve Ercan Bay’la gerçekleştirilecek. Bunu da çok acil bir şekilde polise bildirdim. Daha sonra Nasır Eskiocak depo kiraladığını söyledi, Yusuf 2 geldine Türkiye’ye gittik geri geldi. MG isimli kaportacıda arabaları bıraktıklarını söyledi. Adını da polisi bulmak arabalar MG adlı kapcıda yapılıyor diye bildirdim.

5-6 DEFA PATLAYICI TAŞINDI, HEPSİNİ İHBAR ETTİM: Mesela Yusuf Türkiye’ye gidecek, onlar hududa çekicidum, orada telefon. Ben tek kalıyordum ve orada polisi arıyordum. Bundan sonrakiler için hazırlıklar yapılıyor. Bunun için ilerlemek ilerlemek için bir bölüm var hakkında ayrıntılı bilgi düşünüldü. Patlayıcılar tekneye yüklendi. Başına Yusuf Nazik oturarak Türkiye’ye gittiler. Onlar gitti ben de yalnız ve yine polisi araması yaptım. 5-6 defa saldırılarını onlara anlattım. Bu bilgiler poliste var.

NASIR ESKİOCAK TAKİP EDİLİYORDU: Bu arada Nasır Eskiocak Türkiye’den Suriye’ye kaçarak geldi. Türkiye’de çok fazla okuldan yararlanmayı nasıl deşifre edeceklerini söylüyordu. Yani polis onu takip ediyordu. Tekrar tekrar tekrar edildi ve geri gönderildi. Arabaların 1 tanesi bitince zulalı olmak için bir daha Ankara’ya gönderildiler. bugün Ankara Kocatepe camiinde düşünülüyordu. Buraya bir yapıldı. Zulalı araç ile Kocatepe Camisine girememişler. Bir araba Konya’ya bir araba Ankara’ya inanılıyor. Daha sonra Ankara ve Konya’ya yönelik olmaktan uzak olduğunuz için saldırı yapılmasından 5 gün önce fikir değiştirip Reyhanlı’da yapılmasına karar verildi. Bu çok acil bir konuı anlatmak için, hemen AA başlıklı bir konuı, Reyhanlı Reyhanlı’yı hedef olarak anlatıyorum. Anladım, şimdi ileteceğimi kapattıracağım. Polis arkadaşa iletmiş.

BAŞKA İHBARIM KALMADI: bugünden üç gün önceçarşamba polisi günüi, bu oğul görüşmemdi. Yeni sistem emin oldum mu diye sordum, evet dedi. ‘Yarın Temir Dükkancı geliyor. Temir Dükkancı’yı Nasır Eskiocak’ta karşılanacak, onu deponun olacağı tercihlerler. Temir’in bombası kullanılmış. Temir üniteleri birleşecek, patlatacaklar. Benim sana verebileceğin başka bir şikayetim yok. sizin herkeste sizin orada. Benden başka birn isteğiniz var mı dedim, yok teşekkürler dedi. Ben de hattı kırıp atıyorum, acil bir şey olup beni AA isimli arkadaşı Suriye ile hattın arasın dedim ve kapattık. Hattı kırıp attım.

HER ŞEY KONTROL ALTINDA: Perşembe günü Nasır Eskiocak ve Temir Dükkancı’yı gönderdik. Çünkü bundan daha açık bir iddiada bulunduğum için bir daha fazla şey yapmıyorum. Ayrıldık ve gittik. Ertesi gün Kesep’e gittik, bunlar hala ile ile iletişim kuruyorlardı. A.A’yı bulmak, “Kardeşimler bunlar hala neden almıyorlar” diyorlar. Ben görüşeyim sana ulaşırım dedi telefonu kapattık. Daha sonra aradığı ve “polis ilem” onu kontrol etmek için kullanılacaktır. Ben de kendi kendine “koskoca terör ile mücadele, bunların ellerinden kaçıracak değiller” diyerek sakinleşmeye çalışmışlardır.

ONCA İNSAN BEDAVADAN ÖLDÜ, BU İŞTE KASIT VAR: Daha sonra Hacci’nin gittik. Nasır Eskiocak Kesep’e geldi. Burada Hacci incelemeyi yayın diye talimat verdi ve Eskiocak geri gönderildi. Sabahleyin Harbiye takım var diye haberden önce alınabilecek şekilde. Daha sonra birinci araba diye haber geldi. ikinci arabanın haberinin haberi geldi. 20-25 dakika sonra da bir mesaj geldi, “patlattılar” şeklinde. İnsanlar öldü onca insan bedavadan öldü. Bu işte bu insanlar, 3-5 çakalkasıt var, bu işte çakalkasıt var. Ben olaydan 2,5 ay önce tutanak tutturmuşum, son güne kadar da görevimi yapmışım, eğer bir kopukluktan bahsedecek olursam yapacağım.” (HABER MERKEZİ)

Leave a Comment